Diagnoza i psychoterapia indywidualna dla dorosłych

Diagnoza i psychoterapia indywidualna dla dorosłych

Psycholog dla dorosłych zapewnia profesjonalne wsparcie w każdej trudności, z jaką się zmagasz. Jego zadaniem jest określenie twoich trudności oraz ich źródła i udzielenie ci pomocy.

Psycholog to specjalista jak każdy inny – lekarz, fizjoterapeuta, coach. Jego zadaniem jest określenie twoich trudności oraz ich źródła i udzielenie ci pomocy. Psycholog dla dorosłych zapewnia profesjonalne wsparcie w każdej trudności, z jaką się zmagasz.

Psychoterapia dla dorosłych w ramach NFZ

Psychoterapia dla dorosłych to proces, który trwa co najmniej kilka miesięcy – wymaga czasu i chęci, ale nie zawsze nakładów finansowych – klientów dorosłych przyjmuję jako psycholog tak prywatnie, jak i na NFZ. Terapia, którą możesz odbyć w ramach finansowania z NFZ, to szansa na skorzystanie z szybkiej, darmowej i jednocześnie profesjonalnej pomocy.

Psycholog dla dorosłych - kiedy warto skorzystać z pomocy?

Człowiek dorosły spotyka się w życiu z różnymi sytuacjami. Część z nich pojawia się losowo i może być bardzo trudna – są to np. choroba własna lub kogoś bliskiego, nagła śmierć, zdarzenie traumatyczne. Są też takie, które wynikają z rozwoju – prawie każdy człowiek doświadcza wejścia w związek, rozstania (może rozwodu), pojawienia się dzieci, zmiany pracy, przejścia na emeryturę itp. Wszystko to oraz emocje i myśli, jakie się w związku z tym rodzą się w człowieku, mogą dotykać i wpływać na codzienne funkcjonowanie. Warto udać się do psychologa, by porozmawiać o tym, co jest dla trudne i dostać podpowiedzi, jak sobie z tym poradzić.

Najczęstsze trudności osób dorosłych

Do najczęstszych powodów, z jakich dorośli zgłaszają się do psychologa, należą:

  • problemy z wchodzeniem w kontakty międzyludzkie i utrzymywaniem satysfakcjonujących relacji w pracy, na uczelni,
  • trudności w związkach, w kontaktach z potencjalnymi partnerami,
  • trudne doświadczenia z dorosłości lub dzieciństwa – nadużycia seksualne, przemoc, choroba własna lub osoby bliskiej, śmierć najbliższego itp.,
  • przewlekłe zmęczenie, stres, zniechęcenie, długotrwały smutek,
  • wypalenie zawodowe,
  • niska pewność siebie, nieśmiałość,
  • trudności z wyrażaniem emocji,
  • występowanie zaburzeń psychicznych – u klienta lub członka rodziny,
  • zmiana w życiu – również ta pozytywna, np. ślub, przyjście na świat dziecka, awans,
  • bóle i dolegliwości cielesne pojawiające się bez podstawy medycznie.

W jakim celu prowadzę psychoterapię dla osób dorosłych?

To naturalne, że każdy z nas ma inną wrażliwość; że po jednym jakieś zdarzenie spłynie jak po kaczce, a drugi będzie o tym dużo rozmyślał. Jeśli trudno ci uporać się z jakimś doświadczeniem lub twoimi myślami, zachowaniami, skorzystaj z terapii psychologicznej dla dorosłych. Terapeuta to osoba, która wysłucha i z akceptacją przyjmie wszystko to, czym chcesz się podzielić – oraz udzieli ci fachowych porad, jak poprawić swoją sytuację.

Diagnoza psychologiczna osób dorosłych

Diagnozę psychologiczną dorosłych przeprowadza się dla umożliwienia klientowi lepszego poznania samego siebie czy przedłożenia takiej diagnozy pracodawcy, komisji orzekającej o niepełnosprawności, innemu specjaliście np. psychiatrze.

Diagnoza psychologiczna dorosłego – po co się ją wykonuje:

  • lepsze poznanie osobowości,  
  • określenie stopnia niepełnosprawności,
  • określenie potencjału zawodowego,
  • poznanie konfliktów wewnętrznych, które mogą być przyczyną występowania wielu trudności.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy