Psycholog i Psychoterapia Myślibórz NFZ

Psycholog i Psychoterapia Myślibórz NFZ

Osobom dorosłym, które potrzebują pomocy psychologa oferuję wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pomoc psychologiczna dla mieszkańców miasta Myślibórz

Psychoterapia dla dorosłych w ramach NFZ w Myśliborzu

Osobom dorosłym, które potrzebują pomocy psychologa oferuję wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontekst takich spotkań jest inny niż w gabinecie prywatnym, gdyż odbywają się w przychodni co wiąże się z prowadzeniem dokumentacji.

Co warto wiedzieć o wizycie na NFZ?

 • Terminy na terapię w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są dość krótkie i jest to przeważnie 1-2 tygodnie
 • Czas trwania terapii zależy od kontraktu tj. jest to od 10 spotkań z możliwością przedłużenia
 • Czas trwania pojedynczej sesji to 45 – 60 minut
 • Żeby móc zostać przyjętym konieczne jest skierowanie od lekarza psychiatry
 • Przyjęcia w Myśliborzu odbywają się we wtorki

Terapia depresji - Myślibórz. Kiedy konieczne jest leczenie zaburzeń nastroju?

Psychoterapia depresji w Myśliborzu pomogła wielu osobom uporać się z zaburzeniami nastroju, które utrudniały codzienne funkcjonowanie. Kiedy doświadczamy tej choroby, nie mamy sił, aby pielęgnować ważne dla nas relacje, chodzić do pracy itp. Świat wydaje się pozbawiony sensu. Wielu chorych decyduje się na leczenie depresji. Myślibórz to miejscowość, w której prowadzę psychoterapię. Jeśli pochodzisz z innej części Polski lub mieszkasz za granicą, możesz uczestniczyć w sesjach przez internet. Terapia online w leczeniu depresji przynosi porównywalne rezultaty, ponieważ jej skuteczność w głównej mierze zależy od Twojego zaangażowania i motywacji. Pełnię rolę przewodniczki i pomagam swoim pacjentom znaleźć odpowiednią drogę, ale to oni decydują, czy chcą nią kroczyć.

Psychoterapia depresji - Myślibórz czy online? Jaką formę wsparcia wybrać?

Jeśli zainteresowała Cię terapia depresji, Myślibórz stanowi Twoje miejsce zamieszkania lub zamierzasz skorzystać z sesji online, już dziś skontaktuj się ze mną. Wspólną podróż ku zmianie rozpoczynamy od wstępnej konsultacji. Pierwsze spotkanie pozwala mi lepiej poznać klienta, zgłaszane przez niego trudności i ocenić, czy jestem w stanie mu pomóc. Choć psychoterapia w leczeniu depresji odgrywa istotną rolę, bo przyczynia się do wprowadzenia trwałych zmian w życiu pacjenta, to niekiedy wdraża się farmakoterapię. Jeśli klient nie czuje się na siłach, aby uczestniczyć w sesjach, doskwiera mu silne zmęczenie i nadmierna senność, to psychiatra przepisuje inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Działają one doraźnie, podczas gdy psychoterapia długofalowo.

Leczenie depresji - Myślibórz. Kiedy łączy się farmakoterapię z psychoterapią?

Same antydepresanty nie rozwiązują problemu, bo ten zazwyczaj tkwi w nieuświadomionych schematach i przekonaniach. Psychoterapia zaburzeń depresyjnych w Myśliborzu pomaga do nich dotrzeć, zrozumieć pewne mechanizmy i zastąpić je bardziej adaptacyjnymi odpowiednikami. Kolejne sesje i ćwiczenia mają utrwalić nowe szlaki neuronalne oraz je wzmocnić. Z czasem stare obwody wygasają i wtedy terapia zaburzeń depresyjnych kończy się sukcesem. Ryzyko nawrotu zostaje znacząco zredukowane.

Jeśli zainteresowała Cię psychoterapia online w leczeniu depresji, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Terapia zaburzeń lękowych - Myślibórz. Nie pozwól, aby Twoim życiem rządził strach!

Lęk to jedna z wielu emocji, którą odczuwamy nie bez powodu. Ewolucja tak nas zaprogramowała, że układ limbiczny i ciało migdałowate działają szybciej niż kora przedczołowa. Sprawia to, że emocje zalewają nas od razu, zanim zdążymy racjonalnie ocenić sytuację. Ma to na celu umożliwić nam podjęcie odpowiednich kroków, a w przypadku lęku zapewnić ucieczkę przed niebezpieczeństwem.

Psychoterapia zaburzeń lękowych - Myślibórz. Dlaczego profesjonalne wsparcie jest tak ważne?

Niestety, niekiedy lęk zaczyna nami rządzić. W miarę upływu czasu coraz częściej pojawiają się ataki paniki. W takich sytuacjach pomocna okazuje się psychoterapia zaburzeń lękowych. Myślibórz to miasto, w którym udzielam profesjonalnego wsparcia. Jeśli jednak pochodzisz z innego zakątka Polski lub świata, to terapia zaburzeń lękowych online stanowi godne uwagi rozwiązanie.

Co daje nam psychoterapia w leczeniu zaburzeń lękowych?

Psychoterapia lęku znacząco poprawia jakość życia. W przeciwieństwie do farmakoterapii nie daje skutków ubocznych, nie uzależnia i zapewnia długotrwałe efekty. Terapia zaburzeń lękowych w Myśliborzu oraz online pomaga bowiem dotrzeć do destrukcyjnych przekonań i schematów. Poznając je, możemy rozpocząć wspólną pracę nad zastąpieniem ich bardziej wspierającymi odpowiednikami. Finalnie psychoterapia w leczeniu zaburzeń lękowych przyczynia się do poprawy jakości życia. Przestajemy unikać osób, miejsc i sytuacji, które wyzwalają w nas niepokój. Uczymy się samoregulować lęk.

Terapia dla par - Myślibórz. Kiedy warto ratować związek?

Wasz związek przechodzi kryzys? Często kłócicie się i macie problem z wypracowaniem porozumienia? W wyjściu z impasu pomóc może terapia małżeńska. Myślibórz to miasto, gdzie prowadzę sesje dla partnerów, którzy pragną naprawić relację. Pochodzisz z innej części kraju lub przebywasz za granicą? Terapia par online to rozwiązanie, dzięki któremu możecie skorzystać z mojego wsparcia z dowolnego zakątka świata. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt i sprawnie działający internet.

Psychoterapia dla par - Myślibórz. W jakich sytuacjach jest pomocna?

Psychoterapia dla par w Myśliborzu oraz online pomaga w sytuacjach takich jak:

 • częste kłótnie w związku;
 • problemy z asertywną komunikacją potrzeb w związku;
 • bierna agresja jednego lub obojga partnerów, która utrudnia porozumienie;
 • zdrada;
 • niezadowolenie z życia seksualnego.

Terapia dla małżeństw - Myślibórz. Dlaczego potrzebny jest bezstronny obserwator?

Psychoterapia dla małżeństw w Myśliborzu i online charakteryzuje się wyższą skutecznością niż samodzielne rozwiązywanie problemów. Jako terapeutka par pełnię rolę bezstronnej obserwatorki. Nie pozwalam na to, aby którakolwiek ze stron czuła się oceniana lub faworyzowana. Terapia dla par to cotygodniowe spotkania, podczas których udzielam głosu każdej z osób. Moja obecność często tonuje emocje i sprawia, że partnerzy odnoszą się do siebie z większym szacunkiem. W moim gabinecie nie ma miejsca na agresję słowną i wzajemne oskarżenia. Moderuję przebieg sesji. Psychoterapia małżeńska wyposaży Was w narzędzia skutecznej i asertywnej komunikacji. Podczas spotkań nauczycie się słuchać partnera z otwartością i akceptacją.

Psychoterapia małżeńska - Myślibórz. Jak terapeuta pomaga w ustaleniu przyczyny kryzysu w związku?

Psychoterapia par pomaga również wówczas, gdy źle zdefiniujemy problem w związku, przez co koncentrujemy się na niewłaściwym obszarze. Nasze działania nie przynoszą wówczas oczekiwanej poprawy. Jako terapeutka par i małżeństw zadaję pytania, które naprowadzają moich pacjentów i pomagają im odkryć źródło zgłaszanych trudności. Umożliwia to ich przepracowanie.

Terapia indywidualna - Myślibórz. Dla osób, których partner nie chce pracować nad związkiem

Twój partner nie chce pracować nad związkiem lub wzbrania się przed wizytą u terapeuty? Jeśli pragniesz poprawić dotychczasową sytuację lub potrzebujesz wsparcia, terapia indywidualna w Myśliborzu lub online podniesie jakość Twojego życia. Jeśli zmienisz się Ty, zmieni się też dynamika Waszego związku.

Leczenie zaburzeń osobowości - Myślibórz. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia!

Terapia zaburzeń osobowości w Myśliborzu i online pomogła już wielu moim pacjentom pokonać szkodliwe schematy. Większość z nich zrodziła się w dzieciństwie oraz wskutek traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Tylko od Ciebie zależy, czy wyzwolisz się spod wpływu doznanych krzywd i zaniedbań. Terapia osobowości z pogranicza, narcystycznej, histrionicznej itp., którą prowadzę, wspomoże ten proces. Jeśli chcesz odbyć ze mną wspólną podróż w głąb siebie, już dziś umów się na sesję.

Psychoterapia zaburzeń osobowości - Myślibórz. Przejmij kontrolę nad swoim życiem!

Leczenie zaburzeń osobowości w Myśliborzu i online ma charakter długoterminowy. Pewne destrukcyjne schematy i wzorce myślowe zdążyły się bowiem zakorzenić w mózgu poprzez liczne sieci neuronalne. Na szczęście każdy z nas może odzyskać kontrolę nad swoim życiem i nie pozwolić na to, by trudna przeszłość odciskała piętno na teraźniejszości i przyszłości. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Ludzki mózg pozostaje plastyczny przez całe życie. Oznacza to, że terapia osobowości narcystycznej, z pogranicza, histrionicznej itp., może przyczynić się do wygaszenia starych obwodów i zastąpienia ich nowymi. Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie na lepsze. Nauczyć się cieszyć z bliskości, pracy i własnych sukcesów:)

Terapia zaburzeń osobowości - Myślibórz. Wyproś demony przeszłości ze swojego życia!

Twoje kolejne związki kończą się niepowodzeniem? W żadnej firmie nie potrafisz na dłużej zagrzać miejsca? Twoje przyjaźnie urywają się nagle i pod wpływem silnych emocji? Bliscy mówią, że boją się Twoich wybuchów złości? Pomocna okaże się psychoterapia zaburzeń osobowości. Myślibórz to miasto, w którym udzielam profesjonalnego wsparcia. Jeśli pochodzisz z innej części kraju lub przebywasz za granicą, to terapia zaburzeń osobowości online może rozwiązać Twój problem. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia, aby wyprosić ze swojego życia demony przeszłości.

Psychoterapia dla dzieci - Myślibórz. Kiedy jest zalecana?

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży jest wskazana przy:

 • depresji;
 • hejcie;
 • zaburzeniach lękowych;
 • konfliktach rodzinnych;
 • traumach;
 • zespole stresu pourazowego;
 • trudnościach w nauce;
 • problemach z koncentracją;
 • nadpobudliwości psychoruchowej;
 • myślach samobójczych.

Psycholog dla młodzieży - Myślibórz. Dlaczego łatwiej porozmawiać ze specjalistą niż z rodzicem?

Jako psycholog dla młodzieży często staję się powierniczką sekretów adolescentów. Nastolatki wiedzą, że zachowuję bezstronność, otwartość i otaczam swoich pacjentów bezwarunkową akceptacją. Nie krytykuję ich decyzji, nie wyśmiewam ani nie bagatelizuję ich trudności. Psychoterapia dla młodzieży w Myśliborzu i online dla wielu młodych ludzi okazuje się kamieniem milowym. Niektórzy z nich po raz pierwszy doświadczają bezwarunkowej akceptacji i czują, że dorosły nie lekceważy ich trudności.

Terapia dla dzieci i młodzieży - Myślibórz. W jaki sposób przynosi ulgę najmłodszym?

Pracując jako psycholog dziecięcy w Myśliborzu, zauważyłam, że wiele osób ma problemy w domu rodzinnym, szkole i wśród rówieśników. Niektóre z nich są bardzo poważne i znacząco przewyższają zasoby nastolatków. Terapia dla dzieci i młodzieży w Myśliborzu oraz online przynosi im ulgę. W końcu mogą zrzucić ze swoich barków ciężar związany z hejtem, trudnościami w nauce, szykanami ze strony nauczycieli i konfliktami rodzinnymi. Już sama rozmowa okazuje się pomocna, bo zapewnia dzieciom świadomość, że obok nich jest dorosły, który udzieli im wsparcia.

Psycholog dziecięcy - Myślibórz. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania, kryzys suicydalny – to tylko niektóre problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie. Niestety, wielu z nich samodzielnie dźwiga ich ciężar, ponieważ wstydzi się poruszyć pewne kwestie z rodzicami. Dobrym rozwiązaniem wydaje się terapia dzieci i młodzieży. Myślibórz to miasto, w którym oferuję profesjonalne wsparcie. Wiem, że psycholog dla dzieci i młodzieży jest potrzebny także w innych częściach kraju. W związku z tym została przeze mnie uruchomiona psychoterapia dla dzieci online. Wykorzystując nowoczesne technologie, docieram do młodych ludzi z różnych zakątków Polski. W moim gabinecie wielu z nich otwiera się po raz pierwszy przed osobą dorosłą i mówi o swoich zmartwieniach.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy