Psycholog i psychoterapia Szczecin

Psycholog i psychoterapia Szczecin

Diagnoza i psychoterapia indywidualna dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży oraz małżeństw w Szczecinie.

Psychoterapeuta to osoba, którą odwiedzamy coraz chętniej. Pozwalamy sobie coraz częściej na dzielenie się swoimi problemami czy zmartwieniami. Chcemy aby nasze trudności były jedynie przykrym wspomnieniem. Depresja to choroba, z którą zmaga się każdego roku coraz więcej osób, dlatego frazy, takie jak ”psycholog Szczecin” zyskują coraz większą popularność. W mojej ofercie znajduje się psychoterapia dzieci, psychoterapia młodzieży, psychoterapia dorosłych, a także poradnia małżeńska. W mojej ofercie znajdziecie Państwo także psychologiczną diagnozę funkcjonowania dziecka, dlatego zachęcam do zapoznania się ze stroną. Oferuję także terapię online, dlatego bez względu na miejsce zamieszkania, mogą Państwo powierzyć mi swoje problemy i zmartwienia.

Psycholog dla dorosłych na NFZ i prywatnie w Szczecinie

Jako psycholog dla dorosłych na NFZ świadczę kompleksowe usługi psychoterapii. Terapia rozpoczyna się od rozpoznania problemu oraz ustalenia celów naszych spotkań. Dzięki temu będę mogła skrupulatnie zaplanować to, co zamierzam przekazać, a także to, w jaki sposób powinni Państwo pracować nad swoimi problemami. Wystarczy wpisać psycholog na NFZ Szczecin. Usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oferuję wyłącznie dla dorosłych.

Psychoterapia małżeńska, psychoterapia par w Szczecinie

Każde małżeństwo miewa lepsze i gorsze chwile, dlatego terapia małżeńska lub terapia par to często jedno ze słusznych rozwiązań, na które możemy się zdecydować, aby naprawić swoje relacje, kiedy zależy nam na drugiej osobie. Jak wygląda terapia par? Para kontaktuje się ze mną online lub w gabinecie, w którym przyjmuję stacjonarnie. Omawiamy problem, a także ustalamy cele terapii. Bardzo często terapia małżeńska pozwala spojrzeć na swoje potrzeby i potrzeby drugiej osoby z innej perspektywy.

Psycholog dla dzieci i młodzieży w Szczecinie

Niejeden psycholog dzieci i psycholog młodzieży przyzna, że dorastający ludzie borykają się z coraz poważniejszymi problemami. Psychoterapia dzieci i psychoterapia nastolatków nie różni się zasadniczo niczym od terapii osób dorosłych. Warto jednak zaznaczyć, iż psycholog zachowuje jednak szczególny poziom wyczulenia na ewentualne, ukryte problemy. Przychodząc do mojego gabinetu młodzi ludzie uczą się rozmawiać o swoich niekiedy trudnych sprawach i radzić sobie z nimi w możliwie najlepszy sposób. Nurt integracyjny, w którym pracuje, pozwala na przyjrzenie się trudnościom z różnych perspektyw.

Psycholog rodzinny, psychoterapia rodzinna w Szczecinie

W trakcie rozwodu, separacji lub śmierci członka rodziny zaleca się uczestnictwo w psychoterapii rodziny. Psycholog rodzinny rozmawia z poszczególnymi członkami rodziny, określa relacje pomiędzy nimi, a  także ewentualne trudności, które naruszają dobrostan życia rodziny. Warto zaznaczyć, że poradnia małżeńska bardzo często jest zalecanym miejscem do odwiedzenia dla osób, które chcą poprawić jakość swojego związku lub też zakończyć związek małżeński. Przepracowanie problemu często pozwala odbudować utracone relacje.

Terapia depresji w Szczecinie – dlaczego warto postawić na kompleksowe leczenie depresji?

Psychoterapia w leczeniu depresji odgrywa niezwykle istotną rolę. Kiedy cierpimy na zaburzenia nastroju, często nie potrafimy normalnie funkcjonować. Praca, nauka, rodzina, przyjaciele i pasja schodzą na dalszy plan. Chcemy jak najszybciej powrócić do życia społecznego. Słyszymy dużo o antydepresantach, dlatego udajemy się do lekarza, aby przepisał nam inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Farmakoterapia w depresji stanowi doraźne wsparcie, dzięki któremu udaje się zoptymalizować stężenie neuroprzekaźników. Niestety, nie rozwiązuje problemu całkowicie. Objawy depresji często powracają, gdy antydepresanty zostaną odstawione. Odnosimy wówczas wrażenie, że jesteśmy skazani na tę chorobę. Zauważono, że terapia depresji w połączeniu z farmakoterapią daje lepsze rezultaty. Sesje pomagają nam dotrzeć do przyczyny zaburzeń nastroju. Zdarza się, że terapia zaburzeń depresyjnych stanowi podstawę leczenia. Pozwala dostrzec nieadaptacyjne wzorce, które wpływają na nasze samopoczucie i podejmowane działania. Psychoterapia depresji umożliwia nam zyskanie szerszej i bardziej realistycznej perspektywy.

Terapia depresji online – co przemawia na jej korzyść?

Terapia depresji w Szczecinie jest możliwa, ale zdarza się, że osoby z mniejszych miejscowości mają utrudniony dostęp do specjalisty. Zaburzenia nastroju pozbawiają nas energii, dlatego tak trudno pokonać kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów, aby udać się na sesję stacjonarną do większej miejscowości. Terapia depresji online charakteryzuje się taką samą skutecznością jak spotkania w gabinecie. Jednocześnie zapewnia pacjentowi wyższy poziom komfortu, ponieważ przebywa on w bezpiecznym i znanym sobie miejscu. Staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom moich klientów, dlatego oferuję leczenie depresji online. Nieważne, czy pochodzisz ze Szczecina, Strzelec Opolskich, Bogatyni, czy mieszkasz na stałe za granicą. Psychoterapia depresji online jest dla Ciebie łatwo dostępna.

Psychoterapia depresji online – od czego zależy jej skuteczność?

Krewni osób, które cierpią na zaburzenia nastroju, pragną udzielić im wsparcia. Psychoterapia zaburzeń depresyjnych przynosi najlepsze rezultaty u tych pacjentów, którzy zgłaszają się na nią z własnej woli. Wymaga bowiem pogłębionej pracy własnej i zaangażowania. Ciężko wygospodarować siły, gdy psychoterapia depresji odbywa się wbrew naszej woli. Warto wspierać chorego i zadeklarować pomoc w zapisaniu na sesję. Wyboru dokonuje jednak sam zainteresowany. Jeśli podejmie on świadomą decyzję o rozpoczęciu leczenia, wówczas psychoterapeuta online będzie w stanie mu pomóc. Zmagasz się z depresją i chcesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia? Skontaktuj się ze mną, aby umówić się na sesję online. Pierwsze spotkania pozwalają się lepiej poznać i ocenić, czy uda nam się nawiązać więź terapeutyczną.

Psychoterapia zaburzeń lękowych – dlaczego holistyczne leczenie lęku jest tak ważne?

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i informuje, że leczenie zaburzeń lękowych stanowi dziś ogromne wyzwanie. Dotykają one aż kilkadziesiąt milionów Amerykanów, sytuacja w Europie jest równie niepokojąca. Terapia zaburzeń lękowych wymaga holistycznego podejścia. Często opiera się na współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Psychiatra dobiera leki przeciwlękowe, natomiast psychoterapeuta wspiera zmianę przekonań i zachowań, które umacniają stany lękowe.

Terapia zaburzeń lękowych w Szczecinie czy online?

Terapia zaburzeń lękowych w Szczecinie pomaga lepiej zrozumieć siebie i podłoże zgłaszanych trudności. Dopóki przyczyny pozostają nieuświadomione, ciężko oswoić się z tym, co wywołuje ataki paniki i odbiera radość życia. Zdaję sobie sprawę, że psychoterapia zaburzeń lękowych w Szczecinie wyklucza niektórych pacjentów. Staram się stosować podejście inkluzywne i wychodzić naprzeciw ludziom, którzy stawiają czoła trudnościom przewyższającym ich zasoby. Na leczenie zaburzeń lękowych w Szczecinie mogą pozwolić sobie jedynie mieszkańcy tego miasta i okolic. Gdy korzystanie ze specjalistycznej pomocy wiąże się z długimi dojazdami, dezorganizuje życie. Terapia zaburzeń lękowych online stanowi odpowiedź na sygnały moich pacjentów. Wystarczy, że posiadasz urządzenie elektroniczne z dostępem do internetu, a możesz w niej uczestniczyć z dowolnego zakątka Polski czy świata.

Psychoterapia zaburzeń lękowych online – co warto o niej wiedzieć?

Psychoterapia zaburzeń lękowych online jest prowadzona przeze mnie w języku polskim i niemieckim. Stosuję podejście zintegrowane, korzystam m.in. z nurtu psychodynamicznego i opartego na uważności. Pacjentów przyjmuję też w ramach umowy z NFZ. Leczenie zaburzeń lękowych, które opiera się na psychoterapii, pomaga trwale rozwiązać problem i uniknąć jego nawrotów w przyszłości.

Psychoterapia małżeńska w Szczecinie – kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Psychoterapia małżeńska w Szczecinie pomogła wielu parom uporać się ze zgłaszanymi problemami. Kryzys w związku jest nieunikniony, prędzej czy później pojawi się trudność. Niekiedy potrafimy poradzić sobie z nią samodzielnie. Zdarza się, że mimo najlepszych chęci, problem powraca do nas niczym bumerang. Pomocna okazuje się wówczas terapia par w Szczecinie. Jako specjalistka i bezstronna obserwatorka staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń, która umożliwia komunikację. Dbam o to, aby terapia dla par przebiegała z poszanowaniem granic obojga partnerów. Tonuję przebieg sporów i wyposażam swoich pacjentów w skuteczne narzędzia komunikacji.

Terapia dla par w Szczecinie pomoże Wam spojrzeć na problem z szerszej perspektywy

Zdarza się, że psychoterapia dla par pomaga spojrzeć na problem z zupełnie nowej perspektywy. Pewne sprawy wzbudzają w nas silne emocje, dlatego nie umiemy dotrzeć do ich sedna. Psychoterapia dla małżeństw w Szczecinie przebiega pod moim okiem, dlatego mogę zadawać Wam pytania, które przekierowują rozmowę na zupełnie inne tory. Staram się lepiej zrozumieć zgłaszane przez Was trudności. Zależy mi na tym, aby psychoterapia dla par w Szczecinie nauczyła Was samodzielnego prowadzenia sporów. Zdobyte umiejętności będziecie mogli wykorzystać w przyszłości, co wpłynie korzystnie na Waszą relację. Często chcemy opowiedzieć partnerowi o tym, co przeżywamy, ale nie potrafimy tego wyrazić w odpowiedni sposób. Wybieramy oskarżycielski ton, bo nie znamy asertywnej komunikacji. Terapia dla małżeństw w Szczecinie pokaże Wam, jak wyjść od własnych emocji, aby zostać wysłuchanym przez partnera.

Kiedy partner nie chce uczestniczyć w terapii. Psychoterapia indywidualna w Szczecinie

Zdarza się, że psychoterapia par nie spotyka się z zainteresowaniem jednego z partnerów, drugi natomiast nadal pragnie korzystać z profesjonalnego wsparcia. Każdy z nas ma prawo do podjęcia własnej decyzji. Terapia par nie pomoże, gdy jedna ze stron odmawia współpracy, ponieważ nie czuje się na nią gotowa. Nie oznacza to, że druga również ma zrezygnować z sesji. Jeśli widzę, że chcesz pracować nad związkiem i poprawą jakości swojego życia, oferuję inną formę wsparcia. Psychoterapia indywidualna w Szczecinie stanowi optymalne rozwiązanie. Spotykamy się, aby wspierać Twój rozwój i umiejętności komunikacyjne. Ponadto uważam, że terapia indywidualna w Szczecinie zda egzamin wówczas, gdy borykasz się z innymi problemami, np. depresją czy niskim poczuciem własnej wartości.

Terapia par online – u kogo sprawdzi się ta forma wsparcia?

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób psychoterapia par online stanowi znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Dziś wiele czasu spędzamy w pracy, mamy na głowie wiele spraw. Nie chcemy podejmować się kolejnego zobowiązania, zwłaszcza gdy wiąże się ono z koniecznością dojazdu do innej miejscowości. Terapia dla par online pomaga rozwiązać ten problem. Umawiamy się na sesję, którą możemy odbyć, przebywając w różnych zakątkach świata. Wystarczy tylko dostęp do internetu i odpowiednie oprogramowanie na urządzeniu elektronicznym. Terapia małżeństw online może być kontynuowana nawet wówczas, gdy jedno z Was wyjeżdża do pracy za granicę lub do innego miasta. Oferuję ją swoim klientom, którzy mimo dzielącej ich odległości pragną zażegnać kryzys w związku. Jeśli zainteresowała Cię terapia małżeńska online, skontaktuj się ze mną w celu umówienia dogodnego dla Was terminu sesji.

Terapia dla dzieci w Szczecinie czy sesje online – co wybrać?

Młodzi ludzie borykają się dziś z wieloma trudnościami, które ich przytłaczają. Powodują one zaburzenia nastroju, stany lękowe, uzależnienia i agresję. Niekiedy pomóc może psycholog dziecięcy. Szczecin to miasto, w którym przyjmuje wielu doświadczonych specjalistów. Nie wszyscy jednak mają do nich łatwy dostęp. Psychoterapia dla dzieci, które pochodzą z mniejszych miejscowości, często znajduje się poza ich zasięgiem. Dojazdy zniechęcają do skorzystania z profesjonalnego wsparcia. Istnieją takie problemy, o których trudno rozmawiać z rodzicami. Terapia dzieci i młodzieży stwarza bezpieczną przestrzeń, w której młody człowiek może zostać wysłuchany. Zawsze staram się zagłębić w każdy komunikat, aby dostrzec wszystko, co za nim stoi.

Psycholog dziecięcy w Szczecinie – dlaczego łatwiej rozmawia się z nim niż z rodzicem?

Zdaję sobie sprawę, że psychoterapia dzieci i młodzieży przynosi najlepsze rezultaty, gdy opiera się na prawdziwym zaangażowaniu. Zaniepokojeni rodzice, którzy kierują do mnie swoje pociechy, nie biorąc pod uwagę ich woli, nierzadko zaczynają wątpić w skuteczność tej formy wsparcia. Jeśli uważacie, że Waszemu nastolatkowi pomóc może psycholog młodzieży, spróbujcie zachęcić go do terapii. Powiedzcie, że znajduje się w takim wieku, gdy warto porozmawiać ze specjalistą o swoich planach i trudnościach, aby lepiej poznać siebie. Na co dzień pracuję jako psycholog dla dzieci i młodzieży. Widzę, że młody człowiek, który podejmuje autonomiczne decyzje, bardziej angażuje się w terapię. Wykonuje zalecone przeze mnie ćwiczenia i stara się bliżej przyjrzeć własnym myślom.

Terapia dla dzieci online – zrozumienie i wsparcie w bezpiecznym otoczeniu

Terapia dla dzieci w Szczecinie wykluczała niektórych młodych pacjentów. Wiem, że wielu z nich świetnie radzi sobie z obsługą nowoczesnych technologii. Uruchomiłam dla nich usługę psychoterapia dzieci i młodzieży online. Wierzę, że okaże się przydatna dla osób, które pragną podzielić się swoimi emocjami i problemami z kimś spoza rodziny. Terapia dla dzieci online zapewni im zrozumienie, staram się wysłuchać swoich pacjentów w empatycznej i nieoceniającej atmosferze.

Psychoterapia zaburzeń osobowości w Szczecinie – czy jest skuteczna?

Niesprzyjające środowisko rodzinne sprawia, że kształtuje się zaburzenie osobowości. Jego zdiagnozowanie dla wielu osób brzmi jak wyrok. Pragnę podkreślić, że leczenie zaburzeń osobowości jest możliwe. Wprawdzie zazwyczaj wymaga nieco dłuższej pracy terapeutycznej niż walka z depresją czy stanami lękowymi, ale daje pomyślne rezultaty. Prowadzi do zmian w strukturze osobowości, dzięki czemu pacjent dostrzega wyraźną poprawę komfortu życia. Terapia zaburzeń osobowości w Szczecinie, którą prowadzę, pomogła już wielu moim klientom. Wielu z nich początkowo wątpiło w jej skuteczność. Diagnoza wydawała im się stygmatyzująca i wykluczająca. Psychoterapia zaburzeń osobowości w Szczecinie pozwoliła im spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Terapia zaburzeń osobowości online – do kogo jest adresowana?

Wiem, że nie każda osoba, która potrzebuje pomocy, mieszka w dużym mieście. Poza tym wielu pacjentów szuka wsparcia z dala od środowiska, w którym funkcjonuje. Mając to na uwadze, uruchomiłam leczenie zaburzeń osobowości online.

Na czym polega leczenie zaburzeń osobowości w Szczecinie?

Moi pacjenci dostrzegają, że nie odpowiadają za pewne mechanizmy, które zostały w nich zakorzenione. Jednocześnie przekonują się, że leczenie zaburzeń osobowości w Szczecinie podnosi komfort życia, ponieważ uczy, jak reagować na zdarzenia w sposób adaptacyjny. Wykorzystuje tym samym neuroplastyczność. Terapia zaburzeń osobowości bazuje na tworzeniu nowych połączeń synaptycznych i ich umacnianiu. Jednocześnie dąży się do osłabienia dawnych, które powstały przed laty i obecnie okazują się szkodliwe. Ludzki mózg pozostaje plastyczny przez całe życie, dlatego możemy uczyć się nowych rzeczy. Oznacza to, że psychoterapia zaburzeń osobowości sprawdzi się w każdym wieku, jeśli tylko pacjent czuje się zmotywowany do wspólnej pracy.

Terapia osobowości narcystycznej i terapia osobowości z pogranicza – od czego zależy skuteczność leczenia?

Moje doświadczenie zawodowe wskazuje na to, że zarówno terapia osobowości narcystycznej, jak i terapia osobowości z pogranicza przynosi bardzo dobre rezultaty. Istnieje tylko jeden warunek – zgłaszasz się na nią z własnej woli. Nie działasz pod przymusem. Inaczej psychoterapia online i tradycyjna nie zda egzaminu.

Psychoterapia zaburzeń osobowości online – jak się do niej przygotować?

Sesje prowadzę przez internet, dzięki czemu możesz przebywać w bezpiecznym otoczeniu, w którym czujesz się komfortowo. Terapia zaburzeń osobowości online ma taką samą skuteczność jak spotkania w gabinecie stacjonarnym. Potrzebujesz jedynie komputera/telefonu/tabletu i stabilnego połączenia z internetem. Zadbaj o to, aby w trakcie sesji nic Cię nie rozpraszało. Psychoterapia zaburzeń osobowości online stanowi dobre rozwiązanie, gdy potrafisz wygospodarować dla siebie własną przestrzeń. Jeśli podczas naszych spotkań w tym samym pomieszczeniu przebywają inni domownicy, prawdopodobnie trudno będzie Ci się w pełni otworzyć. Pragniemy bowiem zachować pewne sprawy w tajemnicy.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy