Psycholog i Psychoterapia Gorzów Wielkopolski

Psycholog i Psychoterapia Gorzów Wielkopolski

Psychoterapia rodzinna, terapia małżeńska, psychoterapia dzieci w Gorzowie Wielkopolskim.

Korzystanie z usług psychologów i psychoterapeutów staje się coraz powszechniejsze. Zamiast borykać się z problemami, powierzamy je specjaliście, który dzięki wiedzy i doświadczeniu pomoże nam uporać się z najtrudniejszymi momentami w naszym życiu. Od wielu lat prowadzę terapię dorosłych, psychoterapię dzieci, psychoterapię młodzieży, terapię par, a także poradnię małżeńską. W spektrum moich zainteresowań znajduje się także diagnoza psychologiczna dzieci mająca na celu określenie ich rozwoju i poziomu funkcjonowania.

Psycholog dla dorosłych na NFZ i prywatnie w Gorzowie Wielkopolskim

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży to popularne hasło, które znaleźć można w sieci. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniego nurtu psychoterapii, aby dostosować jakość usług i przebieg terapii do swoich oczekiwań. Wystarczy wpisać ”psycholog dla dorosłych Gorzów Wielkopolski NFZ”, aby wyszukać moją ofertę i z niej skorzystać. Usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia świadczę wyłącznie dla osób dorosłych. Terapia dzieci i terapia młodzieży prowadzona jest wyłącznie prywatnie.

Psychoterapia małżeńska, psychoterapia par w Gorzowie Wielkopolskim

W życiu każdej pary zdarzają się lepsze i gorsze chwile. Nie należy jednak odkładać ich na dalszy plan, a wziąć je w swoje ręce. Terapia par cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Kiedy przeżywamy kryzys, terapia małżeńska może okazać się jedynym wyjściem całkowitego zażegnania naszych problemów. Poradnia małżeńska to miejsce, w którym osoby pragnące zawrzeć związek małżeński lub poprawić jakość swojego związku mogą otrzymać fachową pomoc opartą na specjalistycznej diagnozie.

Psycholog dla dzieci i młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim

Dzieci i młodzież to grupa, która aktualnie w wyniku pandemii zmaga się z wieloma problemami. Nauka zdalna powoduje wzrost nadpobudliwości psychoruchowej, a także ogólne odseparowanie od społeczeństwa i rówieśników. Młodzież coraz chętniej sięga po używki, dlatego terapia młodzieży powinna nastąpić wówczas, kiedy rodzic dostrzeże pierwsze obawy lub gdy osoba dorastająca sama zauważy swoje problemy i będzie chciała z nimi walczyć.

Psycholog rodzinny, psychoterapia rodzinna

Osoby mieszkające w Gorzowie Wielkopolskim mogą skorzystać z moich usług dzięki terapii online. Psycholog rodzinny zajmuje się pracą nad problemem, który istotnie zaburza ład i porządek danej struktury rodzinnej. Wgląd w relacje oraz oczekiwania poszczególnych jej członków jest pierwszym krokiem do prawidłowego funkcjonowania rodziny. Psychoterapia rodzinna w Gorzowie Wielkopolskim oferowana jest zwłaszcza tym rodzinom, które są zagrożone rozpadem, separacją lub innymi problemami, które dotykają jej członków.

Psychoterapia depresji w Gorzowie Wielkopolskim – czy ma sens?

Leczenie depresji coraz częściej rozpatruje się w kontekście holistycznym. Współpraca specjalistów z różnych dziedzin owocuje uzyskaniem wyraźnej poprawy nastroju u osób, które chorują na tę przypadłość. Psychoterapia w leczeniu depresji pomaga zapobiec nawrotom zaburzeń afektywnych. Pacjenci, którzy z niej skorzystali, rzadziej powracają do specjalisty, zgłaszając kolejny epizod. Zmieniają bowiem swoje nieadekwatne przekonania na bardziej realistyczne. Terapia depresji w Gorzowie Wielkopolskim, którą prowadziłam, pomogła wielu osobom dostrzec wpływ ich myśli na samopoczucie. Kiedy przybierają one dysfunkcyjny charakter, obserwuje się spadek nastroju. Choć psychoterapia depresji w Gorzowie Wielkopolskim wyróżniała się wysoką skutecznością, to niektórzy pacjenci potrzebowali również farmakoterapii. Niekiedy stan chorego jest bardzo poważny. Traci on kontakt ze światem i nie potrafi wstać z łóżka. Antydepresanty pozwalają mu powrócić do podstawowych czynności, dzięki czemu psychoterapia w leczeniu depresji może zostać wdrożona.

Psychoterapia depresji online – czy jest równie skuteczna jak terapia stacjonarna?

Prowadząc leczenie depresji w Gorzowie Wielkopolskim, zauważyłam, że moja oferta ma dość ograniczony charakter. Korzystają z niej wyłącznie mieszkańcy miasta i okolic. Wiem, że psychoterapia zaburzeń depresyjnych jest potrzebna szerszemu gronu osób. Nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, gdzie łatwo dostać się do specjalisty i uzyskać potrzebne wsparcie. Uznałam, że lukę wypełni terapia depresji online. Zaczęłam prowadzić sesje dla pacjentów z całej Polski oraz osób mieszkających za granicą. Zauważyłam, że psychoterapia depresji online przynosi podobne rezultaty jak tradycyjna forma spotkań. Wystarczy ciche i bezpieczne miejsce, które pozwala skupić się na rozmowie. Ważne, aby nie przebywały w nim inne osoby, ponieważ utrudnia to udzielanie szczerych odpowiedzi na zadawane pytania. Leczenie depresji online wymaga stabilnego połączenia z internetem, gdyż wówczas sieć nie wiesza się i umożliwia odbycie sesji.

Leczenie depresji online – czy psychoterapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa?

Terapia zaburzeń depresyjnych pozwala znacząco podnieść komfort życia. Istnieją takie sytuacje, w których nasze zasoby okazują się niedostateczne. Nie wstydźmy się wówczas poprosić o pomoc specjalistę. Jako psychoterapeutka jestem zobligowana do zachowania całkowitej dyskrecji. Żadna sprawa, którą poruszysz, uczęszczając na leczenie zaburzeń depresyjnych, nie zostanie przekazana osobom trzecim.

Psychoterapia zaburzeń lękowych w Gorzowie Wielkopolskim – odzyskaj pełnię życia!

Leczenie zaburzeń lękowych odgrywa niezwykle istotną rolę, bo osoby dotknięte tą przypadłością często unikają osób, sytuacji i miejsc, które wywołują w nich trudne emocje. Zawęża to ich codzienne funkcjonowanie i znacząco obniża jakość życia. Terapia zaburzeń lękowych w Gorzowie Wielkopolskim, którą prowadziłam, pomogła wielu osobom. Moi pacjenci zaczęli ponownie czerpać radość z pracy zawodowej, spotkań ze znajomymi i wyjść na miasto. Oswoili się ze swoimi obawami, ponieważ psychoterapia zaburzeń lękowych w Gorzowie Wielkopolskim pozwoliła im spojrzeć na pewne zagadnienia z nowej perspektywy. Zniekształcenia poznawcze, którym wszyscy ulegamy, sprawiają, że czasem dopuszczamy się generalizacji lub myślenia zero-jedynkowego. Nasz mózg lubi proste rozwiązania i wytłumaczenia, ale te często okazują się nieadekwatne do rzeczywistości. Leczenie zaburzeń lękowych w Gorzowie Wielkopolskim pomaga to dostrzec i nauczyć się konfrontacji z sytuacjami, które rodzą w nas niepokój.

Terapia zaburzeń lękowych w Gorzowie Wielkopolskim – dlaczego sama farmakoterapia to za mało?

Terapia zaburzeń lękowych czasem idzie w parze z farmakoterapią. Obecne podejście do ich leczenia zakłada skoordynowaną i ścisłą współpracę między różnymi specjalistami. Pozwala to uzyskać wyraźną i trwałą poprawę. Niekiedy psychoterapia zaburzeń lękowych jest łączona z zażywaniem leków przepisanych przez psychiatrę. Wsparcie farmakologiczne pomaga w miarę normalnie funkcjonować, w tym chodzić do pracy. Odstawienie leków często jednak wiąże się z nawrotem ataków paniki. W związku z tym leczenie zaburzeń lękowych wymaga połączenia z psychoterapią. Pomaga ona dotrzeć do źródeł niepokoju i zredukować obawy.

Psychoterapia zaburzeń lękowych online – sposobem na wyrównanie szans pacjentów z różnych części Polski

Wykluczenie społeczne często dotyka osób z mniejszych miejscowości, które potrzebują wsparcia psychologicznego, ale mają do niego utrudniony dostęp. Terapia zaburzeń lękowych online pozwala wyeliminować ten problem. Postanowiłam rozszerzyć swoją ofertę o sesje, które odbywają się przez internet. Docieram tym samym do osób z różnych części Polski oraz mieszkających za granicą. Psychoterapia zaburzeń lękowych online wzbudza liczne wątpliwości. Wiele osób zastanawia się nad jej skutecznością. Pragnę zaznaczyć, że w świetle aktualnych badań jest ona zbliżona do tradycyjnych spotkań. Oznacza to, że warto rozważyć leczenie zaburzeń lękowych online, gdy z jakiegoś powodu nie możemy uczestniczyć w sesjach stacjonarnych.

Psychoterapia dla par w Gorzowie Wielkopolskim – jak rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach?

Zmagacie się z trudnościami, które przewyższają Wasze zasoby? Nie umiecie wypracować porozumienia w ważnych dla Was sprawach? Terapia par w Gorzowie Wielkopolskim wyposaży w Was przydatne narzędzia komunikacyjne. Zazwyczaj nie potrafimy właściwie wyrażać swoich potrzeb i emocji, dlatego borykamy się z problemami w związku. Terapia małżeńska w Gorzowie Wielkopolskim stwarza przyjazną i bezpieczną przestrzeń do rozmowy wolnej od agresji. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak nasz ton głosu czy sposób formułowania zdań jest odbierany przez partnera. Psychoterapia dla par w Gorzowie Wielkopolskim pozwala zatrzymać się i spojrzeć na kwestie, które możemy poprawić, aby uczynić komunikację bardziej skuteczną.

Jak psychoterapia małżeńska w Gorzowie Wielkopolskim poprawia relacje w związku?

Zdarza się, że silne emocje uniemożliwiają nam dotarcie do sedna problemu. Nie potrafimy go właściwie zdefiniować. Urządzamy awanturę o brudne talerze, a w rzeczywistości brakuje nam wsparcia emocjonalnego ze strony partnera. Psychoterapia par w Gorzowie Wielkopolskim zapewnia pomoc bezstronnego specjalisty. Prowadząc sesje, zachowuję obiektywizm. Nie opowiadam się po żadnej ze stron. Interweniuję natomiast, gdy psychoterapia małżeńska w Gorzowie Wielkopolskim wymyka się spod kontroli. Nie pozwalam, aby moi pacjenci wzajemnie się atakowali. Sesje przynoszą tak dobre rezultaty, gdyż psychoterapia dla małżeństw w Gorzowie Wielkopolskim pomaga usłyszeć to, co ma do powiedzenia druga osoba. Zazwyczaj staje się to niemożliwe w ferworze wzajemnych oskarżeń i zarzutów. Swoim pacjentom zadaję pytania. Wielu z nich uważa, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej, bo niewłaściwie ocenia jego przyczynę. Psychoterapia par w Gorzowie Wielkopolskim pomaga ją właściwie zidentyfikować i wdrożyć odpowiednie działania.

Jak ratować związek na odległość? Terapia par online

Związki na odległość stają się coraz częściej spotykanym zjawiskiem socjologicznym. Wiele par decyduje się na rozłąkę ze względów zawodowych. Terapia małżeńska online stanowi odpowiedź na zgłaszane przez nie potrzeby. Partnerzy mogą uczestniczyć w niej, nawet gdy mieszkają w różnych częściach Polski lub świata. Wystarczy im stabilne łącze internetowe. Terapia dla par online przebiega w podobny sposób jak spotkania stacjonarne. Pełnię rolę moderatora, zadaję pytania i reaguję, gdy rozmowa przybiera niewłaściwy obrót. Jednocześnie psychoterapia par online wyposaża partnerów w cenne narzędzia komunikacyjne. Pokazuje, dlaczego warto wyjść z poziomu swoich potrzeb i jak skutecznie sygnalizować je drugiej osobie.

Kiedy sprawdzi się terapia indywidualna online?

Niekiedy dobrym rozwiązaniem okazuje się terapia indywidualna online. Nie zawsze partner wyraża chęć uczestniczenia w kolejnych sesjach. Wielu z nas nadal chce pracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi i adaptacyjnymi sposobami rozwiązywania konfliktów. Jeśli czujesz, że psychoterapia indywidualna online może poprawić jakość Twojego życia, skorzystaj z mojego profesjonalnego wsparcia. Masz ogromny wpływ na dynamikę swojego związku. Jeśli Ty zmienisz swoje zachowanie, przełoży się to także na modyfikację działań partnera.

Psycholog dla dzieci w Gorzowie Wielkopolskim – jak pomagam młodym ludziom?

Pracując jako psycholog dziecięcy w Gorzowie Wielkopolskim, zauważyłam, że istnieją problemy, o których młodzi ludzie nie potrafią rozmawiać ze swoimi rodzicami. Potrzebują oni wsparcia z zewnątrz, aby odnaleźć się w trudnych dla siebie sytuacjach. Specjalista, który ich wysłucha i zrozumie, jakim jest psycholog dla dzieci, pomaga im poprawić jakość życia.

Terapia dzieci i młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim – kiedy warto ją rozważyć?

Brak akceptacji ze strony rówieśników, hejt w internecie, problemy z przyswajaniem wiedzy czy niezadowolenie ze swojego ciała potrafią znacząco obniżyć samoocenę i samopoczucie. Terapia dla dzieci i młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim pokazała mi, jak trudne bywa życie młodych ludzi. Nowoczesne technologie niosą ze sobą nie tylko postęp, ale też nieznane wcześniej obawy i formy przemocy. Psychoterapia dzieci i młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim uzmysłowiła mi, jak dużą wrażliwość przejawiają adolescenci. Wielu z nich martwi się postępującą degradacją środowiska naturalnego i niepewnością na rynku pracy. Trudno im wybrać kierunek studiów, ponieważ nie wiedzą, czy w trakcie edukacji nie straci on racji bytu.

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży online – co warto niej wiedzieć?

Pracując jako psycholog dla dzieci w Gorzowie Wielkopolskim, starałam się udzielać młodym ludziom wsparcia. Zdaję sobie sprawę, że zapotrzebowanie na pomoc jest znacznie wyższe. Trudności zgłasza nie tylko młodzież z wielkich miast, ale też miasteczek i wsi. Psychoterapia dla dzieci online pozwala mi do nich dotrzeć. Internet, który wzbudza obawy wśród rodziców, ma także zalety. Pomaga mi nawiązać więź terapeutyczną z nastolatkami, którzy nie mogą do mnie dotrzeć. Psychoterapia dla młodzieży online przynosi najlepsze rezultaty, gdy rodzice nie usiłują kontrolować jej przebiegu. Młodzi ludzie łatwiej otwierają się, gdy bliscy nie przysłuchują się ich wypowiedziom. Choć terapia dla dzieci i młodzieży online jest w wielu przypadkach wskazana, to najlepiej, gdy pacjent sam dostrzega jej zasadność. Jeśli nie czuje się na nią gotowy i zostanie na nią zapisany przez rodzica, prawdopodobnie zabraknie mu motywacji do pracy własnej. Spróbuj przedstawić dziecku zalety wsparcia psychologicznego. Wskazać mu, że podczas sesji może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o sobie. Ułatwi mu to konfrontację z trudnościami, jakie niesie codzienność.

Psychoterapia zaburzeń osobowości w Gorzowie Wielkopolskim – czy przynosi poprawę?

Decydując się na leczenie zaburzeń osobowości, wykazujesz się dużą odwagą i odpowiedzialnością. Zdaję sobie sprawę, że sama diagnoza wielu klientom wydaje się stygmatyzująca. Terapia zaburzeń osobowości w Gorzowie Wielkopolskim pokazała mi, że odpowiednia motywacja w połączeniu z wiedzą specjalisty pomaga doprowadzić do trwałej poprawy. Jednocześnie uzmysławia pacjentowi, że nie jest złą osobą, a jego niewłaściwe zachowania niegdyś pełniły rolę adaptacyjną.

Psychoterapia zaburzeń osobowości online – zadbaj o odpowiednie warunki!

Psychoterapia zaburzeń osobowości online wymaga jedynie drobnych przygotowań. Upewnij się, że masz zainstalowany na komputerze/smartfonie/tablecie odpowiedni program. Wybierz spokojne i ciche miejsce, w którym nic Cię nie rozprasza. Najlepiej, gdy terapia zaburzeń osobowości online odbywa się wówczas, gdy pozostali domownicy są nieobecni. Pozwala to w pełni otworzyć się przed specjalistą i wyzbyć autocenzury. Leczenie zaburzeń osobowości online przynosi najlepsze rezultaty, gdy towarzyszy nam silna motywacja do zmiany.

Na czym opiera się terapia zaburzeń osobowości? Gorzów Wielkopolski czy online – jaką formę wsparcia wybrać?

Psychoterapia zaburzeń osobowości w Gorzowie Wielkopolskim w wielu przypadkach okazała się skuteczna. Wymagała wprawdzie większej pracy i zaangażowania, trwała dłużej niż statystyczne leczenie depresji, ale ostatecznie podniosła jakość życia pacjentów. Zarówno psychoterapia osobowości narcystycznej, jak i terapia osobowości z pogranicza jest możliwa w każdym wieku. Nieważne, czy masz 20 czy 80 lat, Twój mózg wykazuje neuroplastyczność. Wykorzystujemy ją w psychoterapii, tworząc nowe połączenia synaptyczne i je wzmacniając. Jednocześnie staramy się osłabić stare, które odpowiadają za dysfunkcyjne schematy myślowe i zachowania. Prowadząc leczenie zaburzeń osobowości w Gorzowie Wielkopolskim, postanowiłam otworzyć się na pacjentów z innych regionów kraju. Psychoterapia online jest równie skuteczna, a w wielu przypadkach wygodniejsza. Zapewnia także pacjentom większe poczucie komfortu.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy