Psychoterapia dla par, terapia małżeńska

Psychoterapia dla par, terapia małżeńska

Jeśli czujesz, że jako para macie jakieś trudności, chcielibyście nad czymś popracować – terapia par pozwoli wam lepiej poznać siebie samych oraz siebie nawzajem, a dzięki temu wasz związek będzie mocniejszy i bardziej satysfakcjonujący.

Małżeństwo to związek stworzony z miłości – same jednak uczucia rzadko kiedy wystarczą do zbudowania wieloletniego związku. Małżeństwo czy w ogóle bycie w relacji partnerskiej to praca nad więzią; to uczenie się siebie nawzajem, nauka mówienia o swoich uczuciach i słuchania drugiej osoby. Jeśli czujesz, że jako para macie jakieś trudności, chcielibyście nad czymś popracować – terapia par pozwoli wam lepiej poznać siebie samych oraz siebie nawzajem, a dzięki temu wasz związek będzie mocniejszy i bardziej satysfakcjonujący.

Jak wygląda psychoterapia dla par i terapia małżeńska?

Psychoterapeuta par zaprosi na regularne spotkania (zazwyczaj raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie) was razem, a czasem każdego z partnerów z osobna i przeprowadzi was przez proces terapeutyczny, w wyniku którego nauczycie się lepiej komunikować swoje potrzeby i oczekiwania, chodzić na kompromisy oraz zyskacie inne umiejętności, które pomogą wam rozwijać wasze uczucie i związek. Psycholog dla par to swego rodzaju przyjaciel, który jest przy was, by was wysłuchać i pomóc wam, bez osądzania i stawania po którejś ze stron.

Kiedy warto skorzystać z terapii dla par?

Na psychoterapię małżeńską czy partnerską warto udać się, gdy coś w twoim związku jest dla ciebie trudne, coś cię boli, a nie do końca wiesz, jak to zmienić. Terapia dla małżeństw jest jak najbardziej dla udanych związków – które chcą się rozwijać. Jeśli jednak ty uważasz, że twój związek się psuje i nie chcesz do tego dopuścić lub jesteście na granicy rozstania i postanowiliście sobie dać ostatnią szansę – skorzystajcie z pomocy psychologa dla par biorąc udział w psychoterapii małżeńskiej.

W jakim celu prowadzę terapię małżeńską dla par?

Do psychologa dla par zgłaszają się małżeństwa i pary, które:

  • mają trudności z komunikacją, często się kłócą,
  • nie potrafią się porozumieć w różnych kwestiach, np. rodzicielstwa, przeprowadzki, finansów,
  • przechodzą kryzys i chcą przejść przez niego pomyślnie,
  • rozważają rozstanie czy rozwód i chcą sobie dać „ostatnią szansę”,
  • zmagają się z trudnością, którą trudno unieść nawet we dwójkę, np. niepłodność, kłopoty finansowe itd.,
  • przygotowują się do nadejścia na świat dziecka, adopcji,
  • przeżyły coś trudnego, co wpłynęło na ich związek, np. śmierć dziecka,
  • chcą zadbać o swoją relację, by była jeszcze lepsza.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy