Psycholog i Psychoterapia Dębno

Terapia małżeńska, terapia rodzinna, wizyty u psychologa oraz pomoc indywidualna dla mieszkańców miasta Dębno.

Każdy z nas mierzy się w swoim życiu z różnymi przeciwnościami losu. Terapia psychologiczna dla dorosłych okazuje się wówczas jednym ze słusznych rozwiązań. Czy psycholog pomaga? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób, jednak najważniejsze jest to, aby osoba, która chce pójść na terapię, chciała zmian i wybrała odpowiedni nurt psychoterapii, w którym będzie pracować. Na co dzień jestem psychologiem dzieci i młodzieży, a także psychologiem dla osób dorosłych. Prowadzę również terapię par i terapię małżeńską.

Psycholog dla dorosłych Cedynia prywatnie i na NFZ

Prowadzę terapię dzieci i młodzieży prywatnie. Psycholog dla nastolatków to często jedyne wyjście dla rodziców, których dzieci przechodzą okres buntu lub pogubią się w swoim życiu. Psycholog dla dorosłych na NFZ to jednak słuszna droga, jeżeli sami borykamy się z trudnościami dnia codziennego i chcemy zmienić ten impas, w którym aktualnie żyjemy. Psychoterapia dla dorosłych rozpoczyna się najczęściej od rozpoznania i ustalenia celu terapii. W trakcie następnych spotkań prowadzone są kroki mające na celu przyjrzenie się własnym problemom i aktualnej pozycji w życiu z innej perspektywy. Psycholog dla dorosłych to osoba, która podchodzi do problemu holistycznie, analizując różne aspekty codziennego funkcjonowania.

Psychoterapia depresji - Dębno. Dlaczego leczenie zaburzeń nastroju warto połączyć z pomocą psychologiczną?

Terapia zaburzeń depresyjnych w Dębnie to forma profesjonalnego wsparcia psychologicznego, z której korzysta coraz więcej pacjentów. Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm, ponieważ widzi, jak na przestrzeni ostatnich lat przybywa osób zmagających się ze spadkiem nastroju. Wspomniany problem prawdopodobnie będzie się nasilał, bo żyjemy w niespokojnych i niepewnych czasach. Terapia depresji w Dębnie odgrywa kluczową rolę, gdyż, w przeciwieństwie do samej farmakoterapii, pozwala dotrzeć do źródeł choroby i doprowadzić do trwałej poprawy. Niekiedy jednak leczenie zaburzeń nastroju poprzedza przyjmowanie inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Pomaga to pacjentowi odzyskać kontakt ze światem i aktywnie uczestniczyć w psychoterapii.

Dla kogo jest terapia depresji w Dębnie?

Psychoterapia depresji w Dębnie to forma wsparcia, z której warto skorzystać, gdy dostrzega się u siebie niepokojące objawy takie jak:
• spadek nastroju;
• myśli samobójcze;
• trudności z wykonywaniem najprostszych czynności;
• niemożność odczuwania przyjemności;
• unikanie relacji międzyludzkich;
• zaniedbanie nauki i pracy.

Od czego rozpoczyna się leczenie depresji w Dębnie?

Leczenie depresji w Dębnie w moim gabinecie zawsze poprzedza wstępna konsultacja. Pozwala mi ona na lepsze poznanie pacjenta i zgłaszanych przez niego trudności. Jednocześnie Ty, jako klient, również możesz ocenić, czy odpowiada Ci moja osoba i potrafisz się przede mną w pełni otworzyć. Psychoterapia zaburzeń depresyjnych opiera się bowiem na zaufaniu i więzi z terapeutą. Jeśli dojdziemy do porozumienia, zawrzemy kontrakt terapeutyczny, w którym określimy m.in. liczbę i częstotliwość spotkań.

Psychoterapia online w leczeniu zaburzeń depresyjnych

Leczenie zaburzeń depresyjnych w Dębnie wykluczało wielu pacjentów. Niniejszy problem rozwiązała psychoterapia online, którą oferuję swoim klientom z całej Polski i mieszkającym za granicą. Pragnę zaznaczyć, że sama farmakoterapia w depresji to za mało, aby uzyskać trwałą poprawę. Obniżenie nastroju często obserwujemy u siebie, gdy dochodzi do uaktywnienia wczesnych nieadaptacyjnych schematów lub szkodliwych przekonań. Dopóki ich nie zastąpimy bardziej wspierającymi odpowiednikami, depresja będzie nawracać.

Terapia zaburzeń lękowych w Dębnie. Do kogo adresowana jest ta forma wsparcia psychologicznego?

Psychoterapia zaburzeń lękowych w Dębnie, podobnie jak leczenie depresji, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Z jednej strony pokazuje to, w jak trudnych czasach żyjemy. Z drugiej napawa nadzieją, że terapia lęku przestała stanowić temat tabu. Odkąd znane osoby przyznają się otwarcie do psychoterapii, pacjenci rzadziej zmagają się ze stygmatyzacją.

Terapia zaburzeń lękowych w Dębnie wymaga pogłębionej pracy własnej. Warto pamiętać, że jako specjalistka pełnię rolę przewodnika, jednak to od Twojego zaangażowania zależy, czy zmienisz destrukcyjne schematy i przekonania.

Leczenie zaburzeń lękowych w Dębnie - po czym rozpoznać, że strach wymknął się spod kontroli?

Leczenie zaburzeń lękowych w Dębnie warto rozważyć, gdy czujemy, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Wszyscy doświadczamy strachu, ponieważ niepokój z ewolucyjnego punktu widzenia ma nas chronić przed niebezpieczeństwem. Gdybyśmy przestali się bać, zaczęlibyśmy podejmować nierozważne działania, co mogłoby doprowadzić do naszej śmierci. Problem polega na tym, że strach czasem uaktywnia się w sytuacjach, które nam nie zagrażają. Kluczową rolę odgrywa wówczas psychoterapia lęku, która niekiedy idzie w parze z farmakoterapią. Psychiatra przepisuje leki uspokajające, podczas gdy ja wspieram pacjenta na drodze do samopoznania. Następnie wspólnie pracujemy nad poprawą jakości życia poprzez zmianę dysfunkcyjnych przekonań i schematów.

Dla kogo jest psychoterapia zaburzeń lękowych?

Terapia zaburzeń lękowych jest dla Ciebie, jeśli:
• lęk pozbawia Cię zdolności racjonalnego myślenia;
• z powodu strachu nie żyjesz w zgodzie ze sobą, unikasz wielu miejsc, ludzi i sytuacji;
• lęk odbija się niekorzystnie na Twoim zdrowiu fizycznym;
• czujesz się gotowy/gotowa do konfrontacji z niewygodną prawdą;
• masz motywację do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Terapia dla par w Dębnie. W jakich sytuacjach warto rozważyć psychoterapię?

Psychoterapia dla małżeństw w Dębnie pomogła przegnać nie jeden kryzys w związku. Nasza relacja zmienia się, podobnie jak nasze życie i przekonania. Nie zawsze potrafimy pozostać ze sobą w kontakcie i zauważyć, że partner ma teraz inne stanowisko w ważnych sprawach. Terapia par w Dębnie pomaga zatrzymać się po to, aby pielęgnować bliskość, wzajemne zainteresowanie i zaufanie. Kiedy nie umiemy się ze sobą porozumieć, a po każdej wymianie zdań odczuwamy frustrację, skorzystajmy z profesjonalnego wsparcia.

Terapia małżeńska w Dębnie - jak wysłuchać partnera i informować go o własnych potrzebach?

Terapia małżeńska w Dębnie charakteryzuje się tak wysoką skutecznością, ponieważ pozwala nam wysłuchać tego, co do powiedzenia ma druga osoba. Jako psychoterapeutka par dbam o zachowanie równowagi. Oddaję głos obu stronom, a ich wypowiedzi moderuję, aby uniknąć atmosfery wzajemnych oskarżeń. Terapia dla małżeństw w Dębnie nie tylko uczy nas, jak słuchać, ale też pokazuje, w jaki sposób informować partnera o swoich potrzebach i emocjach. Wprawdzie wszyscy sprawnie posługujemy się mową, ale zdarza się, że swoje stanowisko wyrażamy w niewłaściwy sposób. Wzajemne oskarżenia nie przybliżają nas do rozwiązania kryzysu w związku. Pamiętajmy, że bardziej liczy się relacja niż racja.

Psychoterapia par w Dębnie pomoże rozpoznać, co stoi za kłótniami z partnerem

Psychoterapia dla par w Dębnie służy dotarciu do głębiej zakorzenionych problemów w związku. Często zdarza się, że partnerzy przychodzą do mnie, aby rozstrzygnąć, kto ma rację w kwestii podziału domowych obowiązków etc. Nie jestem arbitrem, lecz bezstronną obserwatorką. Uczę zasad asertywnej komunikacji. Psychoterapia małżeńska w Dębnie to nie tylko moderowana rozmowa partnerów, ale także pytania, które im zadaję. Z mojej wieloletniej praktyki zawodowej wynika bowiem, że często to, o co kłócimy się, stanowi tylko pretekst, pod którym znajdują się poważniejsze problemy. Docierając do nich, możemy je rozwiązać.

Gdy partner odmawia terapii małżeńskiej. Psychoterapia indywidualna w Dębnie

Jeśli psychoterapia par nie spotkała się z aprobatą Twojego partnera, nic straconego. Zachęcam Cię, aby pracował/pracowała nad związkiem i swoją jakością życia. Pomocna okaże się psychoterapia indywidualna w Dębnie. Prowadzę ją również online. Zmieniając się, zmieniasz dynamikę związku. Twojemu partnerowi/Twojej partnerce przyjdzie zaadaptować się do nowych warunków.

Psychoterapia dzieci i młodzieży - Dębno. Dlaczego psycholog dziecięcy okazuje się nieocenionym wsparciem?

Terapia dzieci i młodzieży, gdy zostanie wdrożona w odpowiednim momencie, może uchronić młodego człowieka przed próbami samobójczymi. Niestety, w Polsce wielu nastolatków odbiera sobie życie, gdyż nie radzi sobie z trudnościami. Gdy problemy przekraczają wewnętrzne zasoby młodego człowieka, psycholog dziecięcy udzieli mu potrzebnego wsparcia. Niestety, wielu rodziców wciąż wstydzi się poprosić o pomoc lub nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu.

Psychoterapia dla dzieci i młodzieży w Dębnie - jakie trudności pomaga rozwiązać?

Psychoterapia dzieci i młodzieży w Dębnie pokazała mi, z jak wieloma trudnościami zmagają się młodzi ludzie. W tym miejscu warto wymienić m.in.:
• hejt ze strony rówieśników;
• przemoc psychiczną w szkole, której sprawcami często są nauczyciele;
• nadmierne wymagania rodziców;
• przeciążenie dziecka obowiązkami – liczne zajęcia pozalekcyjne;
• parentyfikację, czyli odwrócenie ról w rodzinie, dziecko staje się opiekunem matki/ojca;
• depresję;
• zaburzenia lękowe;
• problemy z nauką;
• trudności z koncentracją;
• nadpobudliwość psychoruchową.

Psycholog dla dzieci i młodzieży w Dębnie - dlaczego nastolatki wolą rozmawiać z osobą obcą niż z rodzicami?

Pracując jako psycholog dla dzieci i młodzieży w Dębnie, zachowuję otwartą i akceptującą postawę względem moich nastoletnich pacjentów. Widzę, że wielu z nich łatwiej się otworzyć przede mną, obcą osobą, niż przed rodzicami. Istnieją sprawy, o których wstydzimy się rozmawiać z najbliższymi. Psychoterapia młodzieży w Dębnie pomogła wielu nastolatkom, którzy m.in. poszukiwali swojej tożsamości płciowej i seksualnej.

Psychoterapia młodzieży - zachęć dziecko, ale go nie zmuszaj do podjęcia leczenia

Psychoterapia dzieci jest skuteczna, gdy pacjent wyraża chęć współpracy. Nie zmuszajmy go do udziału w niej, ponieważ ta forma wsparcia okaże się nieefektywna. Jako rodzice możemy zachęcać swoje dzieci do skorzystania z konsultacji psychologicznej, podkreślając, że to teraz powszechny trend. Każdy młody człowiek odkrywa siebie i swoje potrzeby, a pomaga w tym psychoterapeuta młodzieży i dzieci.

Terapia zaburzeń osobowości - Dębno. Jak wygląda leczenie osobowości borderline i narcystycznej w moim gabinecie?

Leczenie zaburzeń osobowości w Dębnie prowadzę zarówno w gabinecie stacjonarnym, jak i online. Jeśli wolisz współpracować ze mną, przebywając w znanym miejscu, które postrzegasz jako bezpieczne, to możesz skorzystać z tej opcji. Psychoterapia zaburzeń osobowości w Dębnie i w każdym innym miejscu na świecie stanowi spore wyzwanie. Problemy, które obniżają jakość naszego życia, pozostają głęboko zakorzenione. Wynikają z zaniedbań, traumatycznych przeżyć i wczesnych nieadaptacyjnych schematów, które pochodzą z pierwszych lat życia. W psychologii mówimy, że to, czego nie widzimy na pierwszy rzut oka, szkodzi nam najbardziej. Terapia zaburzeń osobowości pomaga nam do tego dotrzeć i przepracować pewne wzorce, aby na co dzień korzystać z bardziej adaptacyjnych rozwiązań.

Terapia osobowości narcystycznej i borderline - co warto o niej wiedzieć?

Terapia osobowości narcystycznej, z pogranicza, histrionicznej, kompulsywno-obsesyjnej itp. ma charakter długoterminowy. Cieszę się, że rozważasz skorzystanie z profesjonalnej pomocy i czytasz ten tekst. Każdy z nas ma w sobie Zdrowego Dorosłego, który pozwala żyć w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Problem polega na tym, że nie zawsze jest on dostatecznie mocny. Terapia osobowości z pogranicza, narcystycznej etc. opiera się na wspieraniu tej wewnętrznej postaci. Gdy odwołujemy się do niej, podejmujemy lepsze decyzje, które służą nam i naszym relacjom z innymi.

Kiedy psychoterapia osobowości borderline ma szanse na powodzenie?

Psychoterapia osobowości borderline, ale też każdej innej, ma szanse na sukces, gdy:
• zgłaszasz się na terapię z własnej woli;
• chcesz pracować nad sobą;
• wierzysz w skuteczność terapii;
• ufasz terapeucie;
• potrafisz skonfrontować się z niewygodną prawdą;
• czujesz motywację do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy