Psycholog i Psychoterapia Cedynia

Terapia małżeńska, terapia rodzinna, wizyty u psychologa oraz pomoc indywidualna dla mieszkańców miasta Cedynia.

Każdy z nas mierzy się w swoim życiu z różnymi przeciwnościami losu. Terapia psychologiczna dla dorosłych okazuje się wówczas jednym ze słusznych rozwiązań. Czy psycholog pomaga? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób, jednak najważniejsze jest to, aby osoba, która chce pójść na terapię, chciała zmian i wybrała odpowiedni nurt psychoterapii, w którym będzie pracować. Na co dzień jestem psychologiem dzieci i młodzieży, a także psychologiem dla osób dorosłych. Prowadzę również terapię par i terapię małżeńską.

Psycholog dla dorosłych Cedynia prywatnie i na NFZ

Prowadzę terapię dzieci i młodzieży prywatnie. Psycholog dla nastolatków to często jedyne wyjście dla rodziców, których dzieci przechodzą okres buntu lub pogubią się w swoim życiu. Psycholog dla dorosłych na NFZ to jednak słuszna droga, jeżeli sami borykamy się z trudnościami dnia codziennego i chcemy zmienić ten impas, w którym aktualnie żyjemy. Psychoterapia dla dorosłych rozpoczyna się najczęściej od rozpoznania i ustalenia celu terapii. W trakcie następnych spotkań prowadzone są kroki mające na celu przyjrzenie się własnym problemom i aktualnej pozycji w życiu z innej perspektywy. Psycholog dla dorosłych to osoba, która podchodzi do problemu holistycznie, analizując różne aspekty codziennego funkcjonowania.

Psychoterapia depresji - Cedynia. Jak przebiega leczenie zaburzeń nastroju?

Terapia depresji w Cedyni jest adresowana do osób borykających się ze spadkiem nastroju, które pragną uzyskać trwałą poprawę. Badania naukowe wskazują na to, że za nasze negatywne myśli o sobie, świecie i przyszłości odpowiadają głębiej zakorzenione przekonania. Wpływają one na nasze emocje, działania, reakcje fizjologiczne i kontakty z innymi ludźmi. Psychoterapia depresji w Cedyni, którą prowadzę, pomaga do nich dotrzeć, aby ocenić ich prawdziwość oraz zastąpić je bardziej wspierającymi odpowiednikami.

U wielu pacjentów leczenie depresji przy użyciu inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny okazuje się nieskuteczne. Środki przepisane przez lekarza podnoszą stężenie tego ważnego neuroprzekaźnika w organizmie, ale nie zmieniają szkodliwych założeń, które przyczyniają się do obniżenia nastroju.

Leczenie depresji w Cedyni czy online?

Leczenie depresji w Cedyni oraz online ma zbliżoną efektywność. Otworzyłam się na sesje internetowe, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie każdy potrafi dotrzeć do mojego gabinetu. Jeśli brakuje Ci na to sił, mieszkasz w odległym zakątku Polski lub świata, najbezpieczniej czujesz się we własnym domu, to ta forma terapii jest dla Ciebie.

U kogo sprawdzi się terapia zaburzeń depresyjnych?

Terapia zaburzeń depresyjnych jest zalecana wszystkim, u których obserwuje się:
• obniżenie nastroju, które nie mija w ciągu dwóch tygodni;
• anhedonię, czyli utratę zdolności do odczuwania przyjemności;
• izolację od rodziny i przyjaciół;
• brak sił do pracy, nauki i wzięcia prysznica;
• zaburzenia apetytu – nadmierne lub niedostateczne spożycie pokarmów;
• problemy ze snem – nadmierną senność lub bezsenność.

Psychoterapia w leczeniu zaburzeń depresyjnych to rozwiązanie, które rekomenduje WHO. Nie sprawdzi się jednak wówczas, gdy brakuje nam motywacji i chęci do współpracy ze specjalistą. Jako terapeutka wcielam się w rolę przewodnika, mogę zadawać Ci odpowiednie pytania, ćwiczenia i wytłumaczyć pewne sprawy, ale nie zmienię Twoich przekonań. Tylko od Ciebie zależy, czy psychoterapia zaburzeń depresyjnych zakończy się sukcesem.

Terapia zaburzeń lękowych - Cedynia. Jak oswoić strach, by nie rządził Twoim życiem?

Psychoterapia zaburzeń lękowych w Cedyni jest adresowana do osób, którym strach wymknął się spod kontroli. Niepokój, który odczuwamy, zwiększa nasze szanse na przeżycie. Gdybyśmy leczenie zaburzeń lękowych w Cedyni opierali na całkowitym wyeliminowaniu strachu, to nie zdążylibyśmy uciec na widok nadjeżdżającego samochodu. Niepokój, w pewnym zakresie, jest nam potrzebny. Problem polega na tym, że towarzyszy nam w wielu sytuacjach. Większość z nich nie rodzi żadnego niebezpieczeństwa.

Psychoterapia w leczeniu zaburzeń lękowych - kiedy warto z niej skorzystać?

Jeśli czujesz, że strach wymknął się spod kontroli, to terapia zaburzeń lękowych w Cedyni jest dla Ciebie. Wśród przesłanek do jej podjęcia warto wymienić:
• silny lęk, który uniemożliwia wyjście z domu, pracę zawodową, naukę i pielęgnowanie ważnych relacji międzyludzkich;
• objawy psychosomatyczne wywołane przez lęk, które obniżają jakość życia;
• ataki paniki, do których doprowadza lęk;
• niemożność życia w zgodzie z wyznawanymi wartościami.

Leczenie zaburzeń lękowych w Cedyni - kiedy wymaga współpracy z psychiatrą?

Psychoterapia lęku niekiedy wymaga skoordynowanej współpracy z psychiatrą, ponieważ pacjent odczuwa tak silny niepokój, że traci kontakt z rzeczywistością. Nie wie, co dzieje się wokół niego, gdyż ogarniający go strach działa paraliżująco. Nie pozwala dojść do głosu korze przedczołowej, która odpowiada za racjonalne myślenie. W takiej sytuacji terapia lęku w Cedyni jest wskazana.

Terapia dla małżeństw - Cedynia. Jak psychoterapia pomaga przetrwać kryzys w związku?

Terapia par w Cedyni stanowi godne uwagi rozwiązanie dla partnerów, którzy nie potrafią porozumieć się w istotnych kwestiach. Kiedy wchodzimy w związek, często mamy inne przekonania i oczekiwania, niż po kilku latach wspólnego życia. Pojawia się wówczas kryzys, którego przezwyciężenie rodzi trudności. Psychoterapia małżeńska w Cedyni zapewnia bezpieczną przestrzeń do rozmowy. W moim gabinecie nie ma miejsca dla wzajemnych oskarżeń i pretensji. Pokazuję swoim pacjentom, jak asertywnie komunikować swoje potrzeby i emocje. Terapia dla małżeństw w Cedyni wyposaża zatem partnerów w przydatne narzędzia. Jeśli obie strony podczas sesji zmienią sposób wyrażania swoich oczekiwań, to w przyszłości wiele konfliktów rozwiążą samodzielnie.

Terapia dla par w Cedyni - jak rozpoznać przyczyny kryzysu w związku?

Terapia dla par w Cedyni pełni jeszcze jedną rolę. Pozwala w ukierunkowany sposób dążyć do przyczyn, które stoją za kryzysem w związku. Nierzadko reagujemy przesadnie emocjonalnie na sprawy, które wydają się mało istotne. Potrafimy kłócić się do utraty tchu o porządek w mieszkaniu, mycie naczyń czy robienie zakupów. Psychoterapia dla par w Cedyni pomaga nam dotrzeć do przyczyn kryzysu w związku, które często różnią się od tych deklarowanych. Zadaję swoim pacjentom pytania, które przybliżają ich do zrozumienia problemu, a w dalszej kolejności do jego rozwiązania. Zdarza się, że wypominamy partnerowi bałaganiarstwo, bo brakuje nam czułości z jego strony. Jeśli nawet posprząta mieszkanie, to nasza potrzeba nie zostanie zaspokojona i odezwie się pod innym pretekstem. Psychoterapia małżeńska w Cedyni pozwala uniknąć tego rodzaju sytuacji, prowadząc do rozwiązania rzeczywistego problemu.

Psychoterapia dzieci i młodzieży - Cedynia. Kiedy młody człowiek potrzebuje profesjonalnego wsparcia?

Wszyscy posiadamy ograniczone zasoby. Gdy je wyczerpiemy, nie potrafimy sobie dłużej radzić. Psychoterapia dzieci i młodzieży w Cedyni stanowi formę wsparcia, która jest adresowana do najmłodszych. Badania wskazują na wzrost zaburzeń lękowych i depresyjnych wśród młodych ludzi. Wielu z nich nie zna adaptacyjnych metod radzenia sobie z trudnościami, więc szuka ukojenia w uzależnieniach i samookaleczeniach. Ponadto niekiedy do głosu dochodzą myśli samobójcze.

Terapeuta dla dzieci i młodzieży w Cedyni - dlaczego młodzi ludzie go potrzebują?

Terapia dzieci i młodzieży w Cedyni, którą prowadzę, stara się wyjść naprzeciw młodym ludziom. Dostrzec ich wraz z niezaspokojonymi potrzebami i lękami, aby nawiązać z nimi relację opartą na otwartości, zrozumieniu i życzliwości. Jako psycholog dziecięcy w Cedyni docieram do młodych ludzi, którzy powierzają mi swoje głęboko skrywane sekrety. Lęk głośno wypowiedziany powoli traci swoją niszczycielską moc. Niestety, terapia dzieci w Cedyni nie zaspokaja potrzeb wszystkich małoletnich. Wciąż istnieją nastolatki, które cierpią i same stawiają czoła codziennym trudnościom. Psychoterapia młodzieży online, którą uruchomiłam, ma pomóc mi w dotarciu do dzieci w kryzysie suicydalnym.

Psycholog dziecięcy w Cedyni - jakie problemy rozwiązuje?

Pracując jako psycholog dla dzieci i młodzieży w Cedyni, zauważyłam, że młodzi ludzie doświadczają:
• mowy nienawiści ze strony swoich rówieśników;
• przemocy fizycznej i psychicznej w szkole;
• nadmiernych wymagań ze strony rodziców i nauczycieli;
• przemocy seksualnej, nierzadko ze strony najbliższych;
• wątpliwości co do swojej orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej;
• trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami;
• poczucia zagubienia i beznadziei;
• niepewności jutra;
• braku wsparcia ze strony rodziców;
• deprywacji potrzeb, czyli ich zaniedbywania.

Terapia dla dzieci w Cedyni jest skierowana do wszystkich osób małoletnich, które chcą opowiedzieć o swoich trudnościach w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Gwarantuję bezwarunkową akceptację i pozostaję otwarta na każdego pacjenta.

Terapia zaburzeń osobowości - Cedynia. W jaki sposób udzielam wsparcia psychologicznego?

Psychoterapia zaburzeń osobowości w Cedyni stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców tej miejscowości. Wychowujemy się w różnych warunkach, nie zawsze rodzice wspierają nasz rozwój i pozostają z nami w kontakcie. Zdarza się, że w dzieciństwie doświadczamy deprywacji, czyli zaniedbania elementarnych potrzeb. Leczenie zaburzeń osobowości w Cedyni bazuje na dotarciu do nieadaptacyjnych schematów i trybów. Niegdyś pomagały nam zaspokoić potrzeby, ale dziś nie zdają egzaminu. Kładą się cieniem na naszym życiu zawodowym, towarzyskim i romantycznym. Terapia zaburzeń osobowości w Cedyni pomaga nauczyć się nowych, wspierających rozwiązań. Służą one zaspokajaniu potrzeb w zdrowy sposób.

Terapia osobowości z pogranicza w Cedyni - co warto o niej wiedzieć?

Terapia osobowości z pogranicza, narcystycznej, histrionicznej itp. jest skuteczna. Opiera się na plastyczności mózgu. Skoro w dzieciństwie nauczyliśmy się reagować w określony sposób, to możemy przyswoić też inne metody, które pozostają bardziej adaptacyjne i adekwatne. Wygaszanie starych obwodów i zastępowanie ich nowymi, bardziej wspierającymi, wymaga jednak czasu. Warto podkreślić, że terapia osobowości narcystycznej, z pogranicza etc. należy do długoterminowych. Uczęszczając na nią, można uzyskać trwałą poprawę i wieść bardziej satysfakcjonujące życie.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy