Psycholog i Psychoterapia Kostrzyn nad Odrą

Psycholog i Psychoterapia Kostrzyn nad Odrą

Terapia małżeńska, psychoterapia dla par, terapia rodzinna i indywidualna dla dorosłych i dzieci, wizyty u psychologa dla mieszkańców Kostrzyn nad Odrą

Trudne chwile to nieodłączny element życia każdego człowieka. Miewamy je na różnych etapach swojego życia, dlatego ważna jest psychoterapia. Kostrzyn to jedno z miast, w którym mieszkańcy mogą skorzystać z mojej pomocy, przyglądając się swoim problemom z nieco innej perspektywy. Jako psycholog dzieci i młodzieży, a także psychoterapeuta dla dorosłych oferuje szereg usług, pośród których wymienić można diagnozę, orzecznictwo, psychoterapię par, psychoterapię dzieci i młodzieży oraz psychoterapię rodzin.

Psycholog dla dorosłych Kostrzyn nad Odrą na NFZ i prywatnie

Fraza ”psycholog Kostrzyn na NFZ” to niewątpliwie bardzo popularne zagadnienie, które interesuje mieszkańców tych okolic. Jako doświadczony psychoterapeuta pracujący w nurcie integracyjnym, oferuję psychoterapię dorosłych na nfz. Prowadzę także poradnię dla małżeństw, terapie małżeńskie, które pomogły niejednej parze dojść do porozumienia i odbudować związek, a także psychoterapię dzieci i nastolatków. Jako psycholog praktykujący od ponad dekady, pomagam w takich problemach jak: lęki, depresja , trudności emocjonalne, sytuacje kryzysowe. Jak już zostało wspomniane, prowadzę terapię dla dorosłych na NFZ. Oznacza to, że z moich usług mogą skorzystać Państwo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Prowadzę także prywatną praktykę. Wystarczy ustalić dogodny termin poprzez kontakt telefoniczny lub poprzez adres e-mail.

Psychoterapia dla par, terapia małżeńska w Kostrzynie

Kryzysy w związku to nieodłączny element budowania więzi. W mojej ofercie znajduje się także psychoterapia par, psychoterapia małżeństw i poradnia małżeńska. Osoby, które dostrzegły kryzys w swoim związku lub pragną go zawrzeć, mogą skorzystać z pomocy, jaką oferuję. Psychoterapia małżeńska wymaga jednak obecności obojga partnerów. Psycholog małżeński pomaga nie tylko odbudować utracone relacje, ale także stworzyć je na nowo tak, aby była satysfakcjonująca dla każdego z osobna jak i pary jako całości.

Psycholog dla dzieci i młodzieży Kostrzyn nad Odrą

Dzieci i młodzież zmagają się obecnie z wieloma trudnościami. Coraz częściej diagnozuję się u nich lęki, depresję, uzależnienie od komputera czy Internetu. Psycholog dla dzieci i młodzieży rozpoczyna pracę od szczegółowego wywiadu oraz ustalenia poziomu codziennego funkcjonowania dziecka czy też młodego dorosłego. Na podstawie uzyskanych informacji ustalany jest cel oraz plan terapii. Terapia dla młodzieży może wymagać długofalowej współpracy. Ważne są: zaangażowanie i motywacja do skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Psychoterapia rodzinna, psycholog rodzinny

Rozwód lub zmiana sytuacji życiowej to trudny moment dla wszystkich członków rodziny. Terapeuta rodziny pracuje często w nurcie systemowym (który wchodzi w skład nurtu, w którym pracuję na co dzień), przyglądając się strukturze więzi członków rodziny i ewentualnych trudności, które mogą z nich wynikać. Psycholog rodzinny zalecany jest szczególnie w trakcie rozwodu, mediacji lub w momencie zmiany sytuacji życiowej. Pod okiem specjalisty odbudowanie relacji następuje na podstawie wnikliwego wglądu w ich jakość i charakter.

Terapia depresji - Kostrzyn nad Odrą. Jak wygląda leczenie depresji w moim gabinecie?

Depresja to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób, niezależnie od wieku, płci czy wykonywanej pracy. Charakteryzuje się spadkiem nastroju oraz pojawieniem się negatywnych myśli nt. siebie, świata i przyszłości. Psychoterapia depresji w Kostrzynie nad Odrą pozwala podnieść jakość życia.

Dlaczego farmakoterapia w depresji to za mało? Kiedy psychoterapia zaburzeń nastroju okazuje się pomocna?

Wiele osób uważa, że wystarczy sama farmakoterapia, aby zniwelować objawy zaburzeń nastroju. W świetle najnowszych badań naukowych warto mieć na uwadze, że trwałą poprawę uzyskamy, gdy zostanie przez nas włączona psychoterapia zaburzeń depresyjnych. Inaczej problem będzie co pewien czas do nas powracać. Dzieje się tak, ponieważ depresja często pozostaje powiązana z głęboko zakorzenionymi przekonaniami i schematami. Jedynie zmieniając je, możemy liczyć na to, że terapia depresji przyniesie nam długotrwały efekt.

Terapia depresji w Kostrzynie nad Odrą, którą prowadzę, pomogła wielu pacjentom odzyskać poczucie sensu w życiu. Pozwoliła moim klientom powrócić do pracy, nauki i pielęgnowania relacji z bliskimi. Psychoterapia w leczeniu depresji jest rekomendowana przez światowe organizacje, w tym WHO. Zauważono, że same inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny przynoszą krótkotrwałą poprawę. Wielu pacjentów po ich odstawieniu skarży się na spadek nastroju. Terapia zaburzeń depresyjnych pozwala zmienić destrukcyjne schematy i wzmocnić pozycję Zdrowego Dorosłego.

Terapia zaburzeń lękowych - Kostrzyn nad Odrą. Kiedy leczenie lęku jest konieczne?

Lęk sam w sobie nie jest szkodliwy, ponieważ pełni rolę wewnętrznego systemu alarmowego, który ostrzega nas przed potencjalnym zagrożeniem. Problem polega na tym, że sygnały często są fałszywe i pojawiają się w sytuacjach wolnych od realnego niebezpieczeństwa. Psychoterapia zaburzeń lękowych odgrywa istotną rolę, bo pomaga zapanować nad strachem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Leczenie zaburzeń lękowych - podejmij wyzwanie, by żyć w pełni

Gdy pojawia się niepokój, bardzo często przyjmujemy strategię unikową. Eliminujemy ze swojego życia sytuacje wywołujące strach. Terapia zaburzeń lękowych w Kostrzynie nad Odrą pomaga nad tym zapanować. Dzięki niej nasze życie nie ulega zubożeniu. Gdy uczęszczamy na leczenie zaburzeń lękowych w Kostrzynie nad Odrą czy innym mieście, uczymy się regulować tę emocję. Nie chodzi o to, aby całkowicie się jej pozbyć, gdyż jej potrzebujemy.

Co daje nam psychoterapia lęku?

Terapia lęku przyczynia się do odzyskania realistycznego spojrzenia na świat i codzienne sytuacje. Uczymy się, że choć ciało migdałowate nieustannie informuje nas o zagrożeniu, to bardzo często wszczyna fałszywy alarm. Ludzki mózg woli reagować przesadnie, aniżeli przeoczyć nawet najdrobniejsze zagrożenie. Psychoterapia lęku w Kostrzynie nad Odrą uczy nas racjonalnej analizy. Pokazuje, jak możemy wykorzystać korę przedczołową, aby ocenić realne niebezpieczeństwo. Ubolewasz nad tym, że leczenie zaburzeń lękowych w Kostrzynie nad Odrą nie jest dla Ciebie, bo mieszkasz w innej części kraju/świata? Z pomocą przychodzi psychoterapia online. Lęk to problem, który możemy rozwiązać, spotykając się za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania i internetu.

Terapia par w Kostrzynie nad Odrą? Komu może pomóc psychoterapia małżeńska?

Psychoterapia dla par w Kostrzynie nad Odrą cieszy się dużym zainteresowaniem osób, które pragną pracować nad związkiem. Choć mamy dobre intencje, często nie potrafimy się porozumieć. Terapia dla małżeństw w Kostrzynie nad Odrą stanowi godne uwagi rozwiązanie, gdy nie umiemy dogadać się z partnerem, a każda wymiana zdań kończy się kłótnią.

Terapia małżeńska w Kostrzynie nad Odrą - jak wysłuchać partnera?

Kiedy spieramy się o różne rzeczy, to znak, że drzemie w nas gorące uczucie. Nie zdążyliśmy się na siebie zobojętnić. Niestety, często nie ruszamy z miejsca, dlatego terapia dla par okazuje się pomocna. Podczas niej pełnię rolę bezstronnej obserwatorki i buduję bezpieczną atmosferę, która ułatwia porozumienie. Moderuję przebieg rozmowy i pozwalam dojść do słowa każdej ze stron. Terapia par w Kostrzynie nad Odrą pomaga partnerom usłyszeć się. Jest to bardzo ważne, bo często zamykamy się na argumenty i stanowisko drugiej osoby. Nawet jeśli się z nią nie zgadzamy, poznajmy je z zaciekawieniem.

Terapia dzieci i młodzieży - Kostrzyn nad Odrą. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego?

Psycholog dziecięcy staje dziś przed wieloma wyzwaniami. Pracując z młodymi ludźmi, nieustannie poszerzam swoją wiedzę. Zdaję sobie sprawę, że nowe technologie oraz reformy szkolnictwa rzutują na ich życie. Niekiedy leczenie depresji u dzieci staje się koniecznością. Ważne, aby rodzice nie przeoczyli niepokojących sygnałów i w porę zachęcili młodego człowieka do skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Terapia indywidualna w Kostrzynie nad Odrą czy małżeńska?

Zainteresowała Cię terapia dla par w Kostrzynie nad Odrą, ale partner odmawia współpracy? Pamiętaj, że nie da się kogoś zmusić do pracy nad sobą. Najlepiej, gdy moi pacjenci sami zgłaszają taką gotowość, wówczas wszystko przebiega naturalnie. Nie oznacza to, że sprzeciw partnera pozbawia Cię prawa do samorozwoju. Psychoterapia indywidualna w Kostrzynie nad Odrą stanowi godną uwagę propozycję. Pamiętaj, że zmieniając własne przekonania i zachowania, wpływasz na dynamikę relacji, co może okazać się ożywcze dla związku.

W czym jeszcze pomaga psychoterapeuta par?

Psychoterapia dla małżeństw i par opiera się również na ukierunkowanym dążeniu do źródeł zgłaszanych trudności. Zdaję sobie sprawę, że jako osoby zaangażowane w związek często nie potrafimy dostrzec, co stoi za wzajemnymi pretensjami. Wiele problemów pozostaje bowiem nieuświadomionych, przez co tak bardzo szkodzą relacji. Jako psychoterapeutka par i małżeństw pomogę Wam, poprzez zadawanie pytań, dotrzeć do źródeł trudności w związku. Wspólnie odbudujemy Waszą relację i zadbamy o umocnienie jej fundamentów.

Psychoterapia dla par i małżeństw - jak komunikować swoje potrzeby partnerowi?

Psychoterapia małżeńska w Kostrzynie nad Odrą wyposaży Was w przydatne narzędzia komunikacyjne. Pokażę Wam, jak wyrażać swoje emocje i potrzeby, aby zostać wysłuchanym/wysłuchaną. Podczas sesji nauczycie się zasad asertywnej komunikacji wolnej od agresji.

Terapia dzieci i młodzieży - Kostrzyn nad Odrą. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego?

Psycholog dziecięcy staje dziś przed wieloma wyzwaniami. Pracując z młodymi ludźmi, nieustannie poszerzam swoją wiedzę. Zdaję sobie sprawę, że nowe technologie oraz reformy szkolnictwa rzutują na ich życie. Niekiedy leczenie depresji u dzieci staje się koniecznością. Ważne, aby rodzice nie przeoczyli niepokojących sygnałów i w porę zachęcili młodego człowieka do skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Psycholog dziecięcy w Kostrzynie nad Odrą - jak zachęcić dziecko do współpracy?

Terapia dzieci i młodzieży w Kostrzynie nad Odrą, którą prowadzę, jest dostosowana do wieku moich pacjentów. Młodzi ludzie najchętniej współpracują ze specjalistą, gdy uwzględni się ich wolę. Rodzicom rekomenduję przybliżenie pozytywnych aspektów pomocy psychologicznej. Warto przedstawić ją jako coś zwyczajnego i powszechnego, z czego korzystają różni ludzie, w tym znani piosenkarze i sportowcy. Jako psycholog dla dzieci i młodzieży widzę, że pacjenci chętniej się przede mną otwierają, gdy w psychoterapii widzą drogę do lepszego poznania siebie.

Kiedy psychoterapia dzieci i młodzieży może pomóc?

Psychoterapia dzieci w Kostrzynie nad Odrą sprawdzi się, gdy:
• występują objawy depresji;
• pojawiają się symptomy wskazujące na zaburzenia lękowe;
• dochodzi do samookaleczeń;
• młody człowiek boryka się z uzależnieniem;
• dziecko wykazuje skłonność do izolacji społecznej;
• młody człowiek nie radzi sobie z agresją;
• dziecko ma problemy z nauką;
• młody człowiek bardzo przeżywa napiętą sytuację w domu.

Psychoterapia młodzieży i dzieci charakteryzuje się wysoką skutecznością przy odpowiedniej motywacji pacjenta. Warto pamiętać, że gdy młody człowiek nie chce rozmawiać z rodzicami, to nie jest równoznaczne z brakiem zaufania. Czasem po prostu łatwiej otworzyć się przed obcą osobą. Jako psycholog dziecięcy nie oceniam swoich pacjentów, przez co mają oni świadomość bezwarunkowej akceptacji. Ułatwia to rozmowę na trudne tematy.

Terapia zaburzeń osobowości - Kostrzyn nad Odrą. Leczenie osobowości narcystycznej i z pogranicza

Leczenie zaburzeń osobowości ma charakter długoterminowy, ale warto skorzystać z tej formy wsparcia, aby poprawić jakość swojego życia. Nie pozwólmy na to, aby sprawy z przeszłości, w tym trudne dzieciństwo, wciąż kierowały naszą codziennością, sterując nami z tylnego siedzenia. Psychoterapia zaburzeń osobowości w Kostrzynie nad Odrą przyczynia się do wprowadzenia zmian w strukturze osobowości.

Wraz z pacjentem docieramy do bolesnych wydarzeń z dzieciństwa i deficytów z tego okresu. Choć wywołuje to ból, to bez pogłębionej analizy terapia zaburzeń osobowości nie będzie skuteczna. Tylko znając źródło zgłaszanych trudności, możemy wykorzenić szkodliwe wzorce i zastąpić je adaptacyjnymi. Terapia osobowości narcystycznej i z pogranicza polega na wzmacnianiu pozycji Zdrowego Dorosłego. Kluczową rolę odgrywa także dostrzeżenie potrzeb Wewnętrznego Dziecka.

Psychoterapia osobowości z pogranicza w Kostrzynie nad Odrą. Jak wspieram pacjentów?

Terapia osobowości z pogranicza, narcystycznej, histrionicznej, zależnej, unikowej przynosi bardzo dobre rezultaty, gdy pacjent czuje się zmotywowany do współpracy ze specjalistą. Ważne, aby był gotowy do konfrontacji z bolesnymi wspomnieniami. Jako psychoterapeutka zaburzeń osobowości wspieram klientów w podróży w głąb siebie. Dokładam wszelkich starań, aby przebiegała w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy