Psycholog i Psychoterapia Chojna

Psycholog i Psychoterapia Chojna

Terapia małżeńska, terapia rodzinna, wizyty u psychologa oraz pomoc indywidualna dla mieszkańców miasta Chojna.

Każdy z nas mierzy się w swoim życiu z różnymi przeciwnościami losu. Terapia psychologiczna dla dorosłych okazuje się wówczas jednym ze słusznych rozwiązań. Czy psycholog pomaga? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób, jednak najważniejsze jest to, aby osoba, która chce pójść na terapię, chciała zmian i wybrała odpowiedni nurt psychoterapii, w którym będzie pracować. Na co dzień jestem psychologiem dzieci i młodzieży, a także psychologiem dla osób dorosłych. Prowadzę również terapię par i terapię małżeńską.

Psycholog dla dorosłych Chojna prywatnie i na NFZ

Prowadzę terapię dzieci i młodzieży prywatnie. Psycholog dla nastolatków to często jedyne wyjście dla rodziców, których dzieci przechodzą okres buntu lub pogubią się w swoim życiu. Psycholog dla dorosłych na NFZ to jednak słuszna droga, jeżeli sami borykamy się z trudnościami dnia codziennego i chcemy zmienić ten impas, w którym aktualnie żyjemy. Psychoterapia dla dorosłych rozpoczyna się najczęściej od rozpoznania i ustalenia celu terapii. W trakcie następnych spotkań prowadzone są kroki mające na celu przyjrzenie się własnym problemom i aktualnej pozycji w życiu z innej perspektywy. Psycholog dla dorosłych to osoba, która podchodzi do problemu holistycznie, analizując różne aspekty codziennego funkcjonowania.

Terapia dla małżeństw i par w Chojnie

W każdym związku bywają lepsze i gorsze momenty. Nie możemy jednak pozwolić na to, aby kryzys przeciągał się w nieskończoność. Terapia małżeńska okazuje się często jedynym, słusznym rozwiązaniem. Poradnia małżeńska to miejsce, w którym osoby mogą dowiedzieć się, w jaki sposób ze sobą rozmawiać i rozwiązywać codzienne problemy. Psycholog małżeński przygląda się trudnościom obojga stron. Istotnym jest, aby na sesje przychodzić wspólnie. Jednocześnie warto prowadzić także terapię indywidualną, aby poprawić nie tylko relacje, ale także jakość własnego funkcjonowania.

Psycholog i psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży Chojna

Dobry psycholog dla młodzieży potrafi dobrze rozpoznać faktycznie trudności młodocianych. Terapia młodzieży nie różni się zasadniczo od terapii dorosłych, jednak psycholog w takiej sytuacji kieruje się szczególną delikatnością i wyczuciem, mając na uwadze poziom wrażliwości i problemy dorastających, zagubionych ludzi. Psychoterapia nastolatków pozwala pomóc im w uporaniu się z nałogami lub szkodliwymi wzorcami, które negatywnie wpływają na ich codzienne życie.

Psycholog rodzinny, psychoterapia rodzinna Chojna

Bardzo często potrzebna jest terapia rodzin, zwłaszcza w trakcie rozwodu, separacji, czy przeprowadzki. Terapia rodzinna – na czym polega? Najczęściej na tym, że na spotkania z psychologiem zjawia się cała rodzina. Terapeuta pozwala wspólnie przyjrzeć się poszczególnym relacjom i zweryfikować źródło problemów. Terapia rodzinna narzucana jest bardzo często przez sąd w momencie rozwodu, dzięki czemu dzieci lepiej adaptują się do nowej sytuacji i lepiej radzą sobie z rozstaniem rodziców.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy