Psycholog i Psychoterapia Chojna

Psycholog i Psychoterapia Chojna

Terapia małżeńska, terapia rodzinna, wizyty u psychologa oraz pomoc indywidualna dla mieszkańców miasta Chojna.

Każdy z nas mierzy się w swoim życiu z różnymi przeciwnościami losu. Terapia psychologiczna dla dorosłych okazuje się wówczas jednym ze słusznych rozwiązań. Czy psycholog pomaga? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób, jednak najważniejsze jest to, aby osoba, która chce pójść na terapię, chciała zmian i wybrała odpowiedni nurt psychoterapii, w którym będzie pracować. Na co dzień jestem psychologiem dzieci i młodzieży, a także psychologiem dla osób dorosłych. Prowadzę również terapię par i terapię małżeńską.

Psycholog dla dorosłych Chojna prywatnie i na NFZ

Prowadzę terapię dzieci i młodzieży prywatnie. Psycholog dla nastolatków to często jedyne wyjście dla rodziców, których dzieci przechodzą okres buntu lub pogubią się w swoim życiu. Psycholog dla dorosłych na NFZ to jednak słuszna droga, jeżeli sami borykamy się z trudnościami dnia codziennego i chcemy zmienić ten impas, w którym aktualnie żyjemy. Psychoterapia dla dorosłych rozpoczyna się najczęściej od rozpoznania i ustalenia celu terapii. W trakcie następnych spotkań prowadzone są kroki mające na celu przyjrzenie się własnym problemom i aktualnej pozycji w życiu z innej perspektywy. Psycholog dla dorosłych to osoba, która podchodzi do problemu holistycznie, analizując różne aspekty codziennego funkcjonowania.

Terapia dla małżeństw i par w Chojnie

W każdym związku bywają lepsze i gorsze momenty. Nie możemy jednak pozwolić na to, aby kryzys przeciągał się w nieskończoność. Terapia małżeńska okazuje się często jedynym, słusznym rozwiązaniem. Poradnia małżeńska to miejsce, w którym osoby mogą dowiedzieć się, w jaki sposób ze sobą rozmawiać i rozwiązywać codzienne problemy. Psycholog małżeński przygląda się trudnościom obojga stron. Istotnym jest, aby na sesje przychodzić wspólnie. Jednocześnie warto prowadzić także terapię indywidualną, aby poprawić nie tylko relacje, ale także jakość własnego funkcjonowania.

Psycholog i psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży Chojna

Dobry psycholog dla młodzieży potrafi dobrze rozpoznać faktycznie trudności młodocianych. Terapia młodzieży nie różni się zasadniczo od terapii dorosłych, jednak psycholog w takiej sytuacji kieruje się szczególną delikatnością i wyczuciem, mając na uwadze poziom wrażliwości i problemy dorastających, zagubionych ludzi. Psychoterapia nastolatków pozwala pomóc im w uporaniu się z nałogami lub szkodliwymi wzorcami, które negatywnie wpływają na ich codzienne życie.

Psycholog rodzinny, psychoterapia rodzinna Chojna

Bardzo często potrzebna jest terapia rodzin, zwłaszcza w trakcie rozwodu, separacji, czy przeprowadzki. Terapia rodzinna – na czym polega? Najczęściej na tym, że na spotkania z psychologiem zjawia się cała rodzina. Terapeuta pozwala wspólnie przyjrzeć się poszczególnym relacjom i zweryfikować źródło problemów. Terapia rodzinna narzucana jest bardzo często przez sąd w momencie rozwodu, dzięki czemu dzieci lepiej adaptują się do nowej sytuacji i lepiej radzą sobie z rozstaniem rodziców.

Terapia depresji - Chojna. Jak psychoterapia wspiera powrót do zdrowia przy zaburzeniach nastroju?

Psychoterapia depresji w Chojnie to rozwiązanie, które jest skierowane do osób zmagających się ze spadkiem nastroju. Warto podkreślić, że nie każdy gorszy dzień świadczy o tej poważnej chorobie. Każdy z nas zmaga się z różnymi trudnościami i napotyka na swej drodze komplikacje, przez co obserwuje u siebie chwilowe pogorszenie nastroju. Leczenie depresji w Chojnie przeprowadzam wówczas, gdy wspomniany stan utrzymuje się przez co najmniej 2 tygodnie. Kluczową rolę odgrywa także spełnienie innych kryteriów diagnostycznych.

Leczenie depresji w Chojnie - na czym polega?

Terapia depresji w Chojnie, którą uruchomiłam z myślą o osobach cierpiących na zaburzenia nastroju, opiera się na szerszej perspektywie. U chorych często obserwuje się spadek neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobre samopoczucie. Pacjentom, którym brakuje sił do wstania z łóżka, podaje się inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Podnoszą one poziom tego neurotransmittera, przez co obserwuje się poprawę nastroju. Niestety, jeśli psychoterapia w leczeniu depresji nie zostanie włączona, pacjent odzyska siły tylko na krótki czas. Nie rozwiązano bowiem problemów, które znajdują się u źródeł zaburzeń nastroju.

Psychoterapia w leczeniu zaburzeń depresyjnych - jak wygląda w praktyce?

Pracuję, wykorzystując metody zaczerpnięte z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Techniki dostosowuję, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta. Terapia w leczeniu depresji odgrywa niezwykle ważną rolę, ponieważ często za negatywnymi myślami nt. siebie, świata i przyszłości stoją szkodliwe przekonania. Pozostają one głęboko osadzone w umyśle, przez co nie zdajemy sobie z nich sprawy, mimo to kierują naszym życiem. Zmieniając je na bardziej adaptacyjne wzorce myślowe, możemy korzystnie wpłynąć na swoje emocje, działania, reakcje fizjologiczne i relacje międzyludzkie. Na tym założeniu bazuje psychoterapia poznawczo-behawioralna w leczeniu depresji, z której także korzystam, gdy wymaga tego sytuacja.

Zaburzenia afektywne - psychoterapia. Kiedy warto ją rozważyć?

Warto rozważyć leczenie zaburzeń nastroju, gdy:
• przygnębienie i smutek utrzymują się przez co najmniej 2 tygodnie;
• pojawiają się myśli samobójcze;
• świat wydaje się pozbawiony sensu;
• brakuje nam sił do pracy, nauki i wstawania z łóżka;
• oddaliliśmy się od krewnych i przyjaciół;
• mamy problemy z koncentracją;
• od dłuższego czasu cierpimy na bezsenność lub nadmierną senność;
• nasz apetyt uległ gwałtownej zmianie;
• negatywnie oceniamy własne osiągnięcia i ciało.

Psychoterapia zaburzeń lękowych - Chojna. Jak regulować strach, by nam nie przeszkadzał?

Terapia zaburzeń lękowych w Chojnie jest prowadzona dla osób, które paraliżuje strach. Niekiedy okazuje się on na tyle silny, że wywołuje ataki paniki. Obserwuje się wówczas powstanie błędnego koła. Zaczynamy obawiać się ataków paniki, przez co unikamy miejsc, osób i sytuacji, w których do nich doszło. Błędnie zakładamy, że to czynniki zewnętrzne odpowiadają za ich wyzwalanie. Tymczasem problem tkwi w naszym nastawieniu i przekonaniach.

Leczenie zaburzeń lękowych w Chojnie - od czego zależy?

Leczenie zaburzeń lękowych w Chojnie przebiega zarówno na drodze samej psychoterapii, jak i skoordynowaniu wsparcia psychologicznego z farmakoterapią. Gdy ataki paniki przydarzają się coraz częściej i skutkują wycofaniem społecznym, nie potrafimy racjonalnie myśleć. Kora przedczołowa, która odpowiada za analizę sytuacji, ulega wówczas wyłączeniu. Zaleca się przyjmowanie leków przeciwlękowych, gdyż te umożliwiają rozpoczęcie psychoterapii.

Na czym polega terapia zaburzeń lękowych w Chojnie?

Psychoterapia zaburzeń lękowych w Chojnie pomaga nam dotrzeć do przekonań i schematów, które aktywują ataki paniki. Nasz mózg przez całe życie zachowuje plastyczność, dlatego możemy tworzyć nowe obwody neuronalne i wygaszać już istniejące. Z powyższego założenia korzysta terapia w leczeniu zaburzeń lękowych.

Psychoterapia w leczeniu lęku - dla kogo?

Psychoterapia w leczeniu lęku jest dla Ciebie, jeśli:
• dostrzegasz, jak lęk Cię ogranicza i zniewala;
• chcesz zmienić swoje życie;
• jesteś gotowy/gotowa do konfrontacji z trudnymi wspomnieniami;
• czujesz się zmotywowany/zmotywowana do współpracy z terapeutą;
• wierzysz w skuteczność psychoterapii;
• z własnej woli zgłaszasz się na terapię.

Terapia małżeńska - Chojna. Kiedy warto skorzystać z usług psychoterapeuty par?

Psychoterapia dla par w Chojnie stanowi odpowiedź na kryzysy w związku, których nie udaje się samodzielnie pokonać. Bardzo często brakuje nam narzędzi, dzięki którym moglibyśmy się porozumieć i wspólnie wypracować rozwiązanie problemu. Zdarza się, że każda wymiana zdań prowadzi do kłótni, oddalenia emocjonalnego i cichych dni. Terapia dla małżeństw w Chojnie pomaga pokonać impas. Warto ją rozważyć, gdy obie strony pragną ratować związek i widzą dla niego szansę.

Jak terapia dla par w Chojnie ułatwia porozumienie?

Terapia par w Chojnie ma tę przewagę nad rozmową we dwoje, że uczestniczy w niej bezstronny obserwator, czyli psychoterapeuta. Moja obecność tonuje nastroje i sprawia, że partnerzy zaczynają wyrażać swoje potrzeby i emocje w sposób wolny od oskarżeń. Jeśli pojawiają się komunikaty nacechowane agresją, od razu interweniuję. Dbam bowiem o komfort obojga partnerów i zapewniam każdemu takie same warunki do wypowiedzi. Pokazuję, jak wyrażać swoje oczekiwania w asertywny sposób. Jednocześnie psychoterapia małżeńska w Chojnie uczy nas wsłuchiwać się w potrzeby partnera. W każdym wieku możemy wypracować tę przydatną umiejętność i korzystać z niej na co dzień.

Terapia dla małżeństw w Chojnie - jak poprawnie rozpoznać przyczynę problemów w związku?

Terapia małżeńska w Chojnie pomaga wielu parom odkryć, że problemy w związku zostały niewłaściwie zdefiniowane. Czasem uważamy, że nadmierne przywiązanie partnera do pracy skutkuje kryzysem. W rzeczywistości od pewnego czasu nie rozmawiamy ze sobą na głębsze tematy, lecz ograniczamy się wyłącznie do komunikatów odpowiedzialnych za organizację życia. Nadgodziny partnera stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Terapia dla par w Chojnie pomaga dostrzec przyczyny kryzysu w związku, gdyż jako psycholog zadaję Wam różne pytania nakierowujące.

Psychoterapia dla małżeństw i par jest skuteczna, jeśli obie strony się w nią angażują i pozostają zainteresowane rozwiązaniem problemu. Niekiedy tylko jedna osoba chce walczyć o związek. Partner, który nie wykazuje takiej woli, trzyma się na uboczu i pozostaje oporny na proponowane zmiany. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się psychoterapia indywidualna w Chojnie.

Psycholog dziecięcy - Chojna. W czym może pomóc specjalista?

Terapia dzieci i młodzieży w Chojnie pomaga młodym ludziom przezwyciężyć trudności. Współczesne nastolatki często borykają się z brakiem akceptacji rówieśniczej, depresją, lękiem i myślami samobójczymi. Pracując jako psycholog dziecięcy w Chojnie, zauważyłam, że problemy, które niesie na swoich barkach młodzież, nierzadko przewyższają zasoby osoby dorosłej. Tylko okazując wsparcie nastolatkom, możemy zapobiec wielu tragediom.

Jaką rolę pełni psycholog dzieci w Chojnie?

Jak psycholog młodzieży i dzieci w Chojnie pozostaję otwarta. Młody człowiek może powierzyć mi każdą tajemnicę. Nie oceniam swoich pacjentów ani ich nie krytykuję. Oferuję im natomiast bezwarunkową akceptację i profesjonalne narzędzia, które mogą poprawić ogólną jakość życia.

Psychoterapia młodzieży w Chojnie - kiedy jest skuteczna?

Psychoterapia młodzieży w Chojnie najlepsze rezultaty przynosi u nastolatków, którzy sami pragną skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Przechodząc okres buntu, źle znoszą sytuację, w której rodzice i nauczyciele narzucają im określone postawy. Terapia dzieci, która odbywa się wbrew ich woli, jest nieefektywna. Kluczową rolę odgrywa zachęcenie młodego człowieka do szukania profesjonalnej pomocy. Warto przedstawić psychoterapię jako drogę do samopoznania i samoakceptacji.

Psychoterapia dzieci i młodzieży online czy stacjonarnie?

Psychoterapia dzieci i młodzieży w Chojnie jest prowadzona zarówno stacjonarnie, jak i online. Staram się w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dojazd do mojego gabinetu. Jednocześnie młodzież świetnie radzi sobie w świecie cyfrowym.

Terapia zaburzeń osobowości - Chojna. Dla kogo jest ta forma wsparcia?

Psychoterapia zaburzeń osobowości w Chojnie jest skierowana do osób, które z powodu trudnych doświadczeń z okresu dzieciństwa korzystają z nieadaptacyjnych rozwiązań. Każdy z nas pragnie zaspokoić swoje elementarne potrzeby, które znacznie przewyższają te o charakterze fizjologicznym. Niestety, nie każdy rodzic pozostaje responsywny i dostraja się do dziecka. Kiedy taka sytuacja ma miejsce, uczymy się realizować swoje oczekiwania w inny sposób. Metody, z których korzystamy w dzieciństwie, pomagają nam, gdy pozostajemy zależni od rodziców. Niestety, w dorosłym życiu kładą się cieniem na naszej nauce, pracy i relacjach międzyludzkich.

Czy leczenie zaburzeń osobowości w Chojnie jest możliwe?

Leczenie zaburzeń osobowości w Chojnie jest skuteczne, choć wymaga nieco więcej czasu i zaangażowania. Zaleca się terapię długoterminową, bo najpierw docieramy do wczesnych nieadaptacyjnych schematów i trybów, a następnie staramy się je zmodyfikować. Wygaszanie starych obwodów neuronalnych i tworzenie nowych wiąże się ze sporym nakładem pracy własnej. Terapia zaburzeń osobowości bazuje na stworzeniu bezpiecznej więzi z terapeutą, która pomoże skorygować wcześniejsze doświadczenia emocjonalne. Obejmuje m.in. ograniczone powtórne rodzicielstwo oraz kontrolowaną konfrontację ze schematami.

Terapia osobowości narcystycznej - Chojna. Dlaczego warto ją rozważyć?

Terapia osobowości narcystycznej, z pogranicza, zależnej, unikowej, histrionicznej itp. jest możliwa. Każdy człowiek, niezależnie od bagażu doświadczeń, ma szanse stworzyć lepsze i bardziej satysfakcjonujące życie. Jeśli zainteresowała Cię psychoterapia w leczeniu zaburzeń osobowości, już dziś skontaktuj się ze mną, aby umówić wstępną konsultację.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy jak najszybciej, to możliwe!

Formularz kontaktowy